۷۵ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۰ پذیرفته می شوند

ایرنا – ‘حسین توکلی’ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، آمار ثبت نام کنندگان واقعی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۰ را ۸۷۱ هزار و ۸۰۶ نفر اعلام کرد و افزود:‌ این آمار نسبت به سال قبل، ۱۰۴ هزار و ۸۶۲ نفر افزایش یافته است.

 وی اظهار داشت: با توجه به اینکه داوطلبان می توانستند براساس ضوابط و درصورت واجد شرایط و علاقه مند بودن، از ۶۷ کدرشته امتحانی شناور دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۰، یکی از کدرشته ها را به عنوان کدرشته امتحانی دوم خود انتخاب کنند تعداد ۸۰ هزار و هفت نیز علاقه مندی خود را برای شرکت در کدرشته امتحانی دوم، اعلام کرده بودند که به این ترتیب، تعداد ۹۵۱ هزار و ۸۱۳ کارت ورود به جلسه امتحان صادر شد.
 وی خاطرنشان کرد: داوطلبان برای دسترسی به نتیجه اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۰ می توانند با ورود به سایت سنجش به نشانی www.sanjesh.org و وارد کردن شماره داوطلبی و شماره پرونده نسبت به مشاهده کارنامه خود اقدام کنند.
 وی تصریح کرد که داوطلبانی که در دو کد رشته امتحانی شرکت کرده اند کد رشته دوم در زیر کد رشته اول درج شده و دفترچه انتخاب راهنمای رشته تحصیلی شامل ضوابط و ظرفیت پذیرش در هر یک از کد رشته ها اکنون روی سایت سازمان سنجش قابل مشاهده است.
 وی ادامه داد: آن دسته از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته تحصیلی در صورت تمایل به دریافت اصل دفترچه می توانند از روز پنجشنبه پنجم خردادماه تا دوشنبه نهم خردادماه به مراکز پستی شهرستان محل اقامت خود مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

زمان مشاوره رایگان انتخاب رشته

چ مه 25 , 2011