ثبت‌نام حدود ۹۰۰هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد۹۲ و زمان برگزاری آزمون

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۲ در ۱۸ بهمن خبر داد و گفت: ۸۹۶هزار و ۴۶ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ثبت‌نام کردند.

پرتال دانشگاهی به نقل از حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۲ برای پذیرش دانشجو در ۱۳۹ کدرشته‌ امتحانی شامل ۵۱ کدرشته امتحانی علوم انسانی، ۱۵کدرشته امتحانی گروه علوم پایه، ۲۹ کد رشته امتحانی فنی و مهندسی، ۲۵ کدرشته امتحانی گروه کشاورزی، ۱۲کدرشته امتحانی گروه هنر و هفت کدرشته امتحانی گروه دامپزشکی برگزار می‌شود.

وی افزود: ثبت‌نام از داوطلبان ۱۳۳ کدرشته امتحانی از ۱۳۹ کدرشته امتحانی به طور متمرکز و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام گرفته و ثبت‌نام از داوطلبان ۶کدرشته امتحانی شامل کدرشته‌های ۱۱۴۷، ۱۱۴۹، ۱۱۵۰، ۱۱۵۱، ۱۱۵۳ و ۱۱۵۸ با هماهنگی و نظارت سازمان سنجش و توسط دستگاه‌های مربوطه انجام شده است.

توکلی ادامه داد: در ۱۳۳ کدرشته‌ امتحانی در مجموع ۸۹۶هزار و ۴۶ نفر تقاضانامه الکترونیکی ثبت نام را تکمیل کردند که این آمار نسبت به آمار داوطلبان کارشناسی ارشد سال ۹۱، ۳۴هزار ۱۶۹ نفر کمتر است.

وی گفت: بر اساس ضوابط تعداد ۸۳هزار ۹۳۳ داوطلب از ۸۹۶هزار و ۴۶ داوطلب علاوه بر شرکت در رشته امتحانی انتخابی خود (رشته‌امتحانی اول) علاقه‌مندی خود را به شرکت در آزمون کدرشته دوم از ۶۴ کدرشته محل شناور مندرج در دفترچه راهنمای شماره یک اعلام کردند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: با توجه به آمار داوطلبان ثبت‌نام کننده و آمار علاقه‌مندان به شرکت در این آزمون برای برگزاری آزمون ۹۸۵هزار و ۹۷۹ کارت شرکت در جلسه صادر می‌شود که از این تعداد ۴۹۹هزار و ۶۵ کارت برای خواهران و ۴۸۶هزار و ۹۱۴کارت برای برادران است.

توکلی اظهار داشت: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده کارت ورود به جلسه و برگ راهنما از یکشنبه ۱۵ بهمن ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و دریافت کارت تا سه‌شنبه ۱۸ بهمن‌ماه ادامه دارد.

به گفته وی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۲ در صبح و بعد ازظهر روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه ۱۸ و ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه برگزار می‌شود.

توکلی گفت: نتیجه اولیه این آزمون نیز به صورت کارنامه تنظیم شده تا ۱۵ اردیبهشت ۹۲ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

وی افزود:‌ داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، می‌توانند پس از دریافت دفترچه شماره ۲ از ۱۵ اردیبهشت تا ۱۹ اردیبهشت ۹۲ نسبت به کدرشته‌ محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود از میان کدرشته امتحانی مجاز و یا کدرشته‌های امتحانی مجاز اقدام کرده و آنها را به ترتیب اولویت علاقه در فرم الکترونیکی ثبت کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: فهرست قبول شدگان این آزمون نیز هفته اول شهریورماه سال ۹۲ اعلام می‌شود.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی دانشگاه آزاد از امروز 20 دی 91

چ ژانویه 9 , 2013
پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، نتایج تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی با آزمون نیمسال دوم ۹۱ دانشگاه آزاد اسلامی امروز چهارشنبه ۲۰ دی‌ماه اعلام می‌شود. اعلام این نتایج در ۳۱ رشته صورت می‌گیرد. داوطلبان می‌توانند از زمان اعلام نتیجه، از طریق سایت www.azmoon.com از کارنامه […]