ثبت نام ۸۷۰ هزار نفر تا امروز در کنکور کارشناسی ارشد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره گزارش از فروش چندبرابر قیمت کارت اعتباری ثبت نام کنکور ارشد، گفت: گزارشی از این موضوع به سازمان سنجش نرسیده است اما اکنون کمبودی از نظر کارت اعتباری در ادارات پست وجود ندارد و داوطلبان می توانند کارت را تهیه کنند.

محمدحسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به مشکلاتی که برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۱ بوجود آمده است، گفت: یکی از اشکالات اساسی در زمان ثبت نام در آزمون های سراسری این است که همواره در روزهای پایانی برای ثبت نام مراجعه صورت می گیرد و این مسئله مشکل ساز می شود.

وی افزود: در روزهای ابتدایی ۷۰ تا ۸۰ هزار نفر در سایت سنجش برای کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام کرده بودند اما اکنون ۸۷۰ هزار نفر در آزمون ثبت نام کرده اند.

سرورالدین گفت: مشکل دیگر، مشکل بانکی است که باعث اختلال در سیستم ثبت نام شد.

وی افزود: داوطلبانی هم که کارت اعتباری را گران تر خریده اند، اشتباه کرده اند چون مهلت زمانی ثبت نام تمدید شده و داوطلبان تا اول آذر می توانند در آزمون ثبت نام کنند از سوی دیگر ۴۰ هزار کارت اعتباری جدید نیز به پست ارسال شده است.

رئیس سازمان سنجش اظهار داشت: ما با ادارات پست تماس گرفته ایم و غیر از پست ناحیه ۱۶ تمامی ادارات پست اعلام کردند که کارت اعتباری ثبت نام در آنجا موجود است و از همین رو کارت های اعتباری به تمام مراکز پستی ارسال شده و کمبودی وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبان به هیچ عنوان دفترچه و کارت اعتباری ثبت نام را گران تر نخرند و عجله نکنند چرا که سه روز وقت دارند و تمام نواحی پستی هم دفترچه و کارت را در اختیار دارند.

سرورالدین گفت: توصیه ما این است که داوطلبان در صورتی که نتوانستند از طریق الکترونیکی خرید کنند حتماً به پست مراجعه کنند و ثبت نام خود را انجام دهند.

وی افزود: اما اگر داوطلبی در زمان ثبت نام و پرداخت وجه ثبت نام به صورت الکترونیکی، رسید دریافت کند اما موفق به ثبت نام نشده باشد، می تواند رسید را به سازمان سنجش ارائه دهد و هزینه ثبت نام را دریافت کند.

وی گفت: البته پیش بینی می شود که با توجه به این حجم اصلی ثبت نام انجام شده است دیگر از نظر ثبت نام اینترنتی و پرداخت وجه ثبت نام با شبکه بانکی شتاب مشکلی ایجاد نشود.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

استخدام مهندس صنایع- 29 آبان 99

ی نوامبر 20 , 2011
۱-    مهندس صنایع آقا تمام وقت مسلط به تهیه طرح های توجیهی با فرمت بانک صنعت و معدن  ۲۲۲۴۲۰۷۵ ۲-    کارشناس پلیمر فارغ التحصیل دانشگاه سراسری ترجیحا تجربه در تولید UPVC با حداقل ۵ سال سابقه کار دعوت به همکاری می گردد. Pvc.star@yahoo.com ۳-    ۱ نفر کارشناس مهندسی آشنا به […]