سوالات متداول انتخاب رشته. بخونین بعد بپرسید.

17
 • جواب سوالهای متداول :

این اطلاعات فعلا با توجه به نیومدن دفترچه هست. دفترچه که اومد به روز میشه. حتما بخونین بعد سوال بپرسید.

تو سیستم بهره وری گرایش ۱ ، سیستم گرایش ۲ و آینده پژوهی گرایش ۳ هست.

این فایلها هم دانلود کنید:

فایل انتخاب رشته صنایع و سیستم

فایل مقایسه ظرفیت دانشگاهها (۴ سال اخیر)

 فرق شبانه و روزانه چیزی نیست بجز پولش. تا پارسال هم تو مدرک هم شبانه رو نمی زدن. کلاسها هم مشترک برگزار میشه. ولی برای کسی که مصممه که دکتری رو خارج از ایران بخونه، شبانه حتی شاید بهتر باشه. چون هزینه شبانه تا پارسال کمتر از ۶-۷ میلیون بوده ولی مدرکش آزاده.  . یه خوبی شبانه اینه که اگه قبول شدی و نرفتی، محرومیت نداره (برای پیام نور و غیر انتفاعی و مجازی هم همینطوره). ولی اگه روزانه رو قبول شدی و نرفتی ۲ سال محرومیت از کنکور داری. در ضمن به شبانه ها معمولا خوابگاه نمی دن  و اگه بدن هم دردسر داره (مگه اینکه خود دانشگاه بخوتد این کار رو بکنه). شبانه وام هم داره که میگن معمولا یکم دوندگی داره.

هزینه پیام نور تقریبا هر ترم یه مقدار کمتر از ۱ میلیونه. غیر انتفاعی تقریبا هر ترم تقریبا یکم از ۱ تومن بیشتره. هزینه آزاد تقریبا هر ترم یکم از ۲ تومن بیشتره جمعش حدوده ۱۰ تومن میشه. هزینه شبانه هم تا اونجایی که من باخبرم، کلش از ۶ تومن کمتر بود.

شیوه آموزش محور تز نداره و اگه شما تو شیوه آموزش محور ارشد بگیرید فعلا منع قانونی برای خوندن دکتری نیست ولی معمولا استادا تو مصاحبه دکتری از افرادی که تز ارشد نداشتن استقبال نمی کنن (مگه اینکه خودشون رزومه پژوهشی خوبی ساخته باشن که سخته). البته برای افرادی که میخوان ارشد بگیرن و ادامه ندن آموزش محور راحتتر هم هست چون معمولا ۳ ترمه میشه تمومش کرد.

دانشگاههای شاهد و مالک اشتر و امام حسین مصاحبه عقیدتی دارن. ولی اگه اینا رو انتخاب کردید نگران نباشید. چون اگه تو مصاحبه اینا رو رد بشین مشکلی برای بقیه انتخاباتون ایجاد نمیشه و فقط اون دانشگاهی که رد شدین، از انتخاباتاتون حذف میشه و انتخابای بعدیتون و قبلیتون باقی می مونه. تو این دانشگاهها ممکنه یه نفر با رتبهه ۲۵۰ قبول نشه و یه نفر با رتبه ۳۰۰ قبول بشه.

در مورد گرایشهای صنایع باید بگم که تو گرایش لجستیک تقریبا تمام ابزارها و تکنیکهای مهندسی صنایع رو می تونید استفاده کنید. گرایش مالی با صنایع تفاوت زیادی داره و معمولا فقط افرادی میرن این گرایش که واقعا به این حوزه علاقه داشته باشن که البته گرایش خیلی جذابیه. گرایش فناوری هم خیلی از درساش مدیریتیه و تو این نوع گرایشها مقاله دادن معمولا سختتره. در مورد IT هم بگم که چون از رشته مهندسی کامپیوتر هم تو این رشته میان، پاس کردن بعضی درسها و رقابت با کامپیوتری ها بعضی وقتها سخت میشه در ضمن این رو هم بدونید که تو این جور زمینه ها معمولا سرعت پیشرفت علم خیلی زیاده و یجوری نشه که خدای نکرده ۱۰ سال دیگه از علم روز دنیا عقب باشید. البته معرفی گرایشها که تو فایلهای دیگه خیلی دقیق انجام شده و می تونید دانلود کنین. برای کسی که می خواد دکتری تو ایران بخونه، مهندسی صنایع و لجستیک یکم ساده تر از  گرایشهای دیگه هستن. چون بچه های صنایع و لجستیک (و IT) معمولا راحتتر می تونن مقاله خوب بدن. امتحان دکتری مالی هم جدا از صنایع برگزار میشه.

تو سیستم گرایش اقتصاد شریف برای افرادی که می خوان تو این زمینه در خارج از کشور ادامه بدن خوبه. ولی این رو بدونید که خیلی کار می کشن و از بچه ها خیلی انتظار دارن و از فیلد مهندسی صنایع کاملا دور میشین و میرید به سمت اقتصاد.

تا پارسال تو صنایع با در نظر گرفتن مجازیها و تو سیستم با درنظر گرفتن مجازیها رتبه  بالای ۳۰۰۰ چیزی قبول نمی شدن.

انتخابای صنایع: (اینا پیشنهادای منه و هیچ مسوولیتی به عهده من نیست. با افراد دیگه هم می تونید مشورت کنین).

اول که شریف (تو شریف جو یه جوریه که باید خوب درس بخونید و مثل تهران و امیرکبیر و خیلی دانشگاههای دیگه اینجوری نیست که از ترم ۱ بگن مقاله بدید).

افرادی که پولش براشون مهم نیست، می تونن بعد شریف شبانه شریف رو بزنن

برای انتخابای بعدی، بین تهران و امیر کبیر، اول صنایع امیر کبیر پر میشه بعد تهران و لجستیک امیرکبیر. ولی اگه هدف ادامه تحصیل تو مقطع دکتری باشه، این رو هم بدونید که معمولا بچه های تهران مقاله خوب میدن. رشته لجستیک هم خوبیش اینه که احتمالا زود تزتون معلوم میشه و می تونید کار پایان نامتون رو شروع کنید. من بودم، تا اینجا به همون ترتیبی که معمولا پر  میشه و تو فایل اکسل هم هست می زدم. ولی افرادیکه دکتری براشون خیلی مهمه هم بعضیهاشون تهران رو قبل امیر کبیر و یا حتی شریف می زنن.

تو انتخابهای بعدی بین تربیت مدرس و علم وصنعت، اول علم وصنعت پر میشه. هر چند که دانشگاه تربیت مدرس، چون دانشجوی کارشناسی نداره، جو کارشناسی ارشدش خیلی خوبه.

معمولا بچه ها مالی امیر کبیر و مالی تهران رو زودتر از روزانه خواجه نصیر می زنن. معمولابچه های مالی تهران  خیلی راضی هستن  و می گفتن خیلی جذابه. فکر می کنم  این رشته در آینده خیلی جایگاه خوبی پیدا کنه،. با این چیزایی که شنیدم، خودم بودم مالی تهران رو قبل از مالی امیر کبیر می زدم. بازم میگم، مالی امتحان دکتری جدا داره.

اگه از برنامه نویسی و وب و جاوا و این حرفا هم سر در میارید یا می تونید در آینده راحت آشنا بشید فکر کنم بعد از قبلیها اینجا IT تربیت مدرس رو بزنید، خوب باشه. البته من چون خودم از این داستانا یکم می ترسم و خودم بودم صنایع خواجه نصیر رو زودتر می زدم.

بعد اینا معمولا بچه ها صنایع خواجه نصیر و بعدش صنایع اصفهان رو می زنن. اگه تهران هستید، اول خواجه نصیر رو بزنین و اگه به اصفهان نزدیکترید، اول اصفهان رو بزنید. گرایش فن آوری امیر کبیر هم تقریبا با اینا با هم پر میشه. برای افرادیکه می خوان با ارشد درسشون رو تموم کنن، به نظرم گرایش خیلی خوبیه و قبل از اصفهان و خواجه نصیر بزنین. ولی اگه می خواین دکتری صنایع تو ایران بخونید، فکر کنم مقاله دادن تو فن آوری یکم سختتره و اینجوری شاید بهتر باشه بعد از خواجه نصیر و اصفهان بزنید.

بعد اینا مالی خواجه نصیر گزینه خوبیه. نمی دونم شبانه صنایع خواجه نصیر رو قبل از روزانه مالی خواجه نصیر بزنین یا نه. این ۲ تا پارسال تقریبا با هم پر شدنن. انتخاب بین این دو با خودتون. بعد اینا هم شبانه اصفهان یا شبانه مالی خواجه نصیر رو بزنین. ولی اگه به اصفهان نزدیکترید و نمی خواین مالی بخونین، شبانه اصفهان رو قبل از شبانه  صنایع خواجه نصیر و شبانه مالی بزنین..

بعد اینا معمولا الزهرا ، علوم اقتصادی و خوارزمی پر میشن. فکر می کنم دانشگاهه خوارزمی رو خیلی از دوستان سالای قبل به خاطر اسمش که تربیت معلم بود انتخاب نمی کردن (ملت فکر می کردن هر که میره اونجا قراره معلم شه). یعنی حدس می زنم سالای آینده یه مقدار زودتر پر بشه چون اسمش ۲ ساله که عوض شده و هیات علمیش جوون وخوب هستن. اگه کسی می خواد دکتری صنایع بخونه، دانشگاه شاهد هم گزینه خوبیه. چون استادا تو این دانشگاه خوب وقت می ذارن و رزومه بچه ها تو این دانشگاه خوبه.قبولی دکتریش هم بالاست.  ولی اگه نمی خواین دکتری بخونین، چون آخرین مدرک تحصیلیتون مهمه و اینکه اساتدای این دانشگاه انتظار حضور زیادی از دانشجوها دارن، شاهد رو بعد اینا بزنین. علوم اقتصادی رو هم افرادی می زنن که به مالی علاقه مند هستند. شخصا خودم بودم، خوارزمی رو قبل علوم اقتصادی میزدم. پارسال الزهرا نسبت به اسمش خیلی دیر پر شد و این به خاطر اینه که پسرا نمی تونن انتخابش کنن و برای همین دیر پر میشه وگرنه از نظر بچه های این دانشگاه از چند تا دانشگاه قبلی چیزی کم نداره.

پردیسهای دانشگاه تهران هم چون خیلی از استادای پارسال از اتهران بودن و شما می تونید از استادای راهنمای تهران هم استفاده کنید، من فکر می کنم امسال استقبال بهتری ازش بشه. مخصوصا قم کهه به تهران نزدیکه.

توی دانشگاههای تهران فکر کنم لجستیک امام حسین آخر همه پر بشه.

 روزانه دانشگاه فردوسی مشهد، معمولا زود پر میشه که ۲ تا علت داره. ۱ اینکه بچه های این دانشگاه تو سالای اخیر خوب قبولی دادن وخیلی هاشون همین دانشگاه رو می زنن. ۲ اینکه تنها دانشگاه معتبر شرق ایرانه و ساکنین شرق ایران حتی اگه دانشجوی فردوسی هم نباشن، از این دانشگاه خوب استقبال می کنن.

بین دانشگاهههای شهرستان (بعد صنعتی اصفهان و فردوسی)، من نظرم در مورد یزد و بوعلی و پردیسهای تهران و امیرکبیر مثبت تره.

دانشگاههای ارومیه تقریبا با هم پر میشن که برای دوستان شمال غرب ایران گزینه خوبیه.

دانشگاههای شیراز و باهنر کرمان هم برای دوستان جنوب ایران گزینه خوبیه و فکر کنم این دوستان خوب از این دانشگاهها استقبال کنن.

تفرش و کردستان و بجنورد رو هم به به ترتیب برای بچه های مرکز، غرب و شمال شرق ایران پیشنهاد می کنم.

به طور خلاصه اگه بخواب بگم، بین دانشگاههای ارومیه، شیراز و باهنرو تفرش و کردستان و بجنورد شاید انتخاب برای خود من هم سخت باشه و بچه ها بین این دانشگاهها بیشتر بعد مسافت رو معیار انتخاب قرار میدن. دانشگاه سیستان هم باید به همین خاطر تو شهرستانها با اختلاف از همه دیرتر پر بشه.

ترتیب غیر انتفاعی، پیام نور و مجازی رو به همین صورتی که نوشتم بزنید. چون تو ارشد شما بیشتر به کمک استاداتون احتیاج دارید و تو پیام نور و مجازی معمولا کمتر از این امکانات هست. معمولا بچه ها غیر انتفاعی رو زودتر می زنن. البته من شنیدم تو پیام نورهایی که آموزش محور نیستن می تونید استاد راهنماتون رو از دانشگاههای دیگه بردارید و در ضمن نسبت به سالای قبل بهتر شده. اگه  این حرف درست باشه ، پیام نور تهران  (البته نه آموزهش محوراش) رو می تونید قبل غیر انتفاعی شهرستان بزنید. اگه می خواین فقط فوق لیسانس بگیرید و دکتری نخونید هم که آموزش محور گزینه بدی نیست.

توی غیرانتفاعیها معمولا اول صنایع علم و فرهنگ، بعد علوم فنون و بعد مالی علم و فرهنگ پر میشه.. معمولا افراد علاقه مند هم تو دانشگاه علوم فنون رزومه پژوهشی خوبی می سازن (کلاسای علوم فنون هم همیشه آخر هفته و معمولا ۲ روز تو هفته هست).

غیر انتفاعیهای دیگه رو هم درست نمیشناسم. چون بجز رجا همشون تازگیا اومدن. احتمالا بچه ها اونا رو بر اساس معیار بعد مسافت انتخاب می کنن. علم و هنر و سجاد معمولا چون جزو معدود غیر انتفاعیهای منطقه خود هستن زودتر پر میشن. ولی غیر انتفاعیهای شمال و قزوین چون زیادترن، یکم رتبه های بالاترم میگیرن. مخصوصا تو تکمیل ظرفیت.

در مورد همه غیر انتفاعیها باید بگم حواستون به تکمیل ظرفیت باشه چون تو تکمیل ظرفیت اینا خیلی جای خالی خواهند داشت و مثلا آخرین رتبه قبل و بعد تکمیل ظرفیت یه دانشگاه از ۸۰۰ به ۱۳۰۰ میره.

در مورد غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد ، بین علوم فنون، علم وفرهنگ و تهران جنوب  و آزاد قزوین تفاوت زیادی قائل نیستم و به نظرم بقیه غیر انتفاعیها و آزادها بعد اینا هستن. علوم فنون یکم برای کارای پژوهشی خوبه. علم و فرهنگ تهرانه. و تهرانجنوب هزینه بیشتری داره ولی استادای معروفی مثل دکتر نورالسنا رو داره.

بین الملل ها هم خرجش خیلی زیاده. ولی اونی که با دانشگاه فرانسه هست رو آقای امینی پیارسال خیلی تعریف میکرد. می گفت شما سال دوم رو میرید فرانسه (امسال رو درست نمی دونم). ولی خودتون باید برید دنبال ویزا و اگه ویزا نگیرید سال دوم رو هم دانشگاه تهران می خونید. آقای امینی می گفت خیلی از افرادی که رفتن فرانسه (صفا)، دارن برنامه ریزی می کنن که دکتری هم همونجا بمونن. این رشته ها سالای قبل مصاحبه داشته که علمی بوده و میگن تو مصاحبه به زبان هم اهمیت می دن.

در مورد ارزش مدرک مجازی هم باید بگم که من فکر می کنم هر سال ارزشش کمتر میشه مثلا معمولا هر کسی که مجازی امیرکبیر رو شرکت کرده بود قبول شد (قیمتش هم که پارسال بیشتر از ۱۰ میلیون بود). چو

انتخابای سیستم:(اینا پیشنهادای منه و هیچ مسوولیتی به عهده من نیست. با افراد دیگه هم می تونید مشورت کنین).

انتخابای سیستم کلا خیلی سخته. مخصوصا برای بچه های غیر صنایعی که می تونن بهره وری رو هم انتخاب کنن.

حواستون باشه که افرادیکه لیسانس صنایع دارن تمام بهره وریهایی که من میگم، براشون حذفه.

در مورد بهره وری هم بگم که کلا با این رشته، دکتری صنایع خوندن یکم سخت میشه. چون بچه های این رشته معمولا کار پژوهشی کردن و مقاله دادن براشون سختتر از سیستمیها و صنایعیهاست.

خوب تقریباً همه رتبه های خوب اول سیستم شریف رو میزنن (مگه اینکه چون گرایش اقتصاد برای اپلای کردن خوبه، بعضی ها نظرشون عوض شه).

بعد سیستم شریف، معمولا بهره وری شریف رو می زنن. ولی اگه می خواین دکتری تو ایران بخونین، من بوددم سیستم تهران یا امیر کبیر رو حتما زودتر می زدم. بعضیها که دکتری خوندن براشون مهمه، سیستم تهران رو حتی از سیستم شریف هم زودتر می زنن.

اون دوستانی که پولش براشون مهم نیست، معمولا بعدروزانه شریف،  شبانه سیستم شریف رو می زنن. همانطورکه بالا گفتم، جو شریف بیشتر از دانشگاههای دیگه به درس خوندن اهمیت میده.

بعد شریف تو سیستم بچه ها امیر کبیر رو می زنن، ولی برای افرادی که می خوان دکتری بخونن، تهران هم جو آکادمیک خیلی خوبی داره و بچه ها رو یه جورایی از ترم اول مجبور به کار تحقیقاتی می کنن. من خودم اگه می خواستم دکتری بخونم، تهران رو  جلوتر از امیر کبیر می زدم.

بین گرایشهای انرژی تهران و OR تهران، می گن مقاله دادن تو زمینه های OR راحتتره و راحتتر می تونید رزومه خوبی برای دکتری تو ایران بسازید. ولی انرژی هم میگن رشته قشنگیه. تا پارسال می گفتن بچه ها زا رشته انرژی خوب اپلای می کردن ولی مقل اینکه تو این رشته ایه مقدار برا اینترویو خارج از کشور اذیت می کنن!! مگه اینکه تو تیتر پایان نامه اسم انرژی رو نیارید که کاری نداره.

اقتصاد شریف هم برا افرادی خوبه که به این زمینه خیلی علاقه دارن و پارسال تا ۶۴ قبول شده بودن. خیلی کار می کشن و بیشتر فارغ التحصیلاش از ایران میرن.رشته اقتصاد تو آمریکا و کانادا از ایران با کلاستره.

بین سیستم علم و صنعت، سیستم تربیت مدرس و بهره وری امیر کبیر انتخاب واقعا سخته. من بودم، اول سیستم علم و صنعت یا تربیت مدرس رو می زدم.  دانشگاه تربیت مدرس جو آکادمیک خیلی خوبی داره (چون دانشجوی کارشناسی نداره) ولی اسم علم و صنعت از بیرون گنده تره. بهره وری امیر کبیر خوبه (مخصوصا که اسم امیر کبیر رو یدک می کشه) ولی همونطور که گفتم مقاله دادن تو بهره وری یه مقدار سختتره و این موضوع مهمیه برای افرادیکه می خوان تو ایران دکتری بخونن.

شبانه سیستم امیر کبیر تقریبا یکم زودتر از روزانه سیستم علم وصنعت پر شد و از روزانه سیستم تربیت مدرس هم زودتر هم پر شد. این موضوع تاییدیه به این نکته که اسم دانشگاه برای بچه هاخیلی مهمه و حاضرن براش پول بدن.

آینده پژوهی امیر کبیر هم خیلی شبیه بهره وری امیر کبیره و فکر می کنم با اینکه ظرفیتش کمه، تا حدود رتبه  ۷۰  قبول شن. البته شبانه سیستم علم و صنعت رو هم تقریبا باید همینجا ها انتخاب کنین. فکر کنم بچه ها شبانه بهره وری امیر کبیر رو هم همین جاها بزنن که من بودم بعد شبانه سیستم علم و صنعت می زدم. روزانه سیستم حواجه نصیر هم تقریبا با اینا پر میشه.

اصهان هم با اینکه دانشگاه خوبیه، چون تهران نیست بعد خواجه نصیر پر میشه.

فکر کنم روزانه علوم اقتصادی سیستم و شبانه سیستم اصفهان تقریبا با هم پر میشن. چون سیستم دانشکده علوم اقتصادی یه گرایش کاملا اقتصادیه و از صنایع دور میشه، من بودم اگه دکتری برام مهم بود و پولش خیلی مهم نبود،  شبانه صنعتی رو ترجبیح می دادم.

روزانه بهره وری خوارزمی هم معمولا تا ۳۰۰ فکر کنم بره.

روزانه موسسه عالی آموزش پژوهش مدیریت و برنامه ریزی پارسال قبلا از خوارزمی پر شد. تو این موسسه عالی بچه ها از جوکاری و فضایی که استادا برای بچه ها ایجاد کردن راضی هستن. ولی بیشتر فضا اقتصادیه. طوری که خیلیا مجبور میشن دکتری اقتصاد شرکت کنن.

سیستم امام حسین و بهره وری مالک اشتر هم فکر کنم تو سراسری های غیر شهرستان، آخر همه پر میشه.

تو شهرستانها و تو گرایش سیستم ارومیه حتما بعد ازاصفهان پر میشه .

تو شهرستانها و گرایش بهره وری دانشگاه یزد بعد خوارزمی پر میشه. من اگه تهران بودم، حتما خوارزمی رو جلوتر می زدم.

بهره وری مالک اشتر اصفهان رو تقریبا کسی بالای یزد نمی زنه.

روزانه آموزش عالی بهشهر هم تازه پارسال اومده و نمی دونم قبل از روزانه مالک اشتر اصفهان بزنید یا نه. فکر کنم معیار انتخاب بچه ها بین این دو، بعد مسافت باشه. استاداش هم جونن

بین غیر انتفاعایها و پیام نو و مجازی، من ترجیحا اول غیر انتفاعی می زنم. غیر انتفاعی علوم فنون، جو آکادمیکش از دانشگاههای دیگه غیر انتفاعی بهتره. سازمان مدیریت صنعتی هم شنیدم درسها رو خیلی کاربردی درس میدن.

غیر انتفاعیهای دیگه رو هم درست نمیشناسم. چون بجز رجا همشون تازگیا اومدن. احتمالا بچه ها اونا رو بر اساس معیار بعد مسافت انتخاب می کنن. علم و هنر و سجاد معمولا چون جزو معدود غیر انتفاعیهای منطقه خود هستن زودتر پر میشن. ولی غیر انتفاعیهای شمال و قزوین چون زیادترن، یکم رتبه های بالاترم میگیرن. مخصوصا تو تکمیل ظرفیت.

در مورد همه غیر انتفاعیها باید بگم حواستون به تکمیل ظرفیت باشه چون تو تکمیل ظرفیت اینا خیلی جای خالی خواهند داشت و مثلا آخرین رتبه قبل و بعد تکمیل ظرفیت یه دانشگاه از ۸۰۰ به ۱۳۰۰ میره.

در مورد غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد ، بین علوم فنون، علم وفرهنگ و تهران جنوب  و آزاد قزوین تفاوت زیادی قائل نیستم و به نظرم بقیه غیر انتفاعیها و آزادها بعد اینا هستن. علوم فنون یکم برای کارای پژوهشی خوبه. علم و فرهنگ تهرانه. و تهرانجنوب هزینه بیشتری داره ولی استادای معروفی مثل دکتر نورالسنا رو داره.

پیام نورها و مجازی ها رو هم بعد غیر انتفاعیها بزنین.

ایوزیان

17 دیدگاه برای “سوالات متداول انتخاب رشته. بخونین بعد بپرسید.

 1. باسلام !
  وقتتون به خیر!
  استاد با رتبه ۱۶۶۰ کد یک شبانه شهرستان قبول می شم ؟
  مثل شبانه کرمان ؟
  باتشکر

  1. سلام.
   روزانه شبانه قبول نمی شید.
   پردیسها و غیر انتفاعی و پیام نو رو مجازی شانس دارید.

 2. سلام
  من ساکن اصفهان هستم.اول صنعتی اصفهان رو زدم، بعد از اون بین شبانه صنعتی و روزانه خواجه چه ترتیبی رو پیشنهاد میدین؟
  با تشکر

  1. سلام.
   سخته. اگه حوصله رفت و آمد نداری یا می خوای تو ارشد کار هم بکنی همون شبانه اصفهان رو بزن. در غیر این صورت روزانه خواجه نصیر رو بزن.

 3. سلام استاد خسته نباشید.استاد رتبم تو سیستم ۱۴۲۳ شد،با توجه به تکمیل ظرفیت به نظرتون یکی از غیر انتفاعی های دانشگاهای شمالو قبول میشم؟

 4. سلام استاد.
  با رتبه ی ۱۰۰۰ کد ۱۲۵۹ چند درصد احتمال داره تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی علم و فرهنگ بیارم و چند درصد احتمال داره خاتم بیارم ؟؟
  ممنون

  1. سلام.علم و فرهنگ که تا حالا با این رتبه ها نیاورده.
   خاتم هم شانست فک کنم زیاد نیست.

 5. با سلام
  استاد من رتبه ام ۱۰۰۰ شدم در صنایع-صنایع
  امکان قبول شدن روزانه یا شبانه در شهرستان ها را دارم؟ حتی در تکمیل ظرفیت…
  مرسی بابت راهنمایی

 6. احتمال قبولی روزانه و شبانه با رتبه۱۳۰۴وجود داره?
  درصورت استفاده از رتبه اولی چطور?

 7. سلام استاد، خدا قوت.
  بسیــــــــــــــــــــــــــــــار ممنون .
  همیشه بخندیدو شاد باشید.

  در پناه حق.

 8. سلام
  رتبه من ۱۳۴(سیستم) شده،بین صنعتی اصفهان و علوم اقتصاد کدوم بهتره؟
  به نظرتون خواجه نصیر رو قبول میشم؟

  1. سلام.
   خواجه نصیر شانس دارید. ولی حسم میگخ بالای ۵۰ درصد نیست.
   اگه می خوای دکتری هم بخونی ،تو سیستم، اصفهان فکر کنم خیلی بهتر باشه.
   اگه می خوای تو ارشد یا بعد ارشد بری سر کار علوم اقتصادی هم خوبه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

کمک به دانشجویان سال آینده: اعلام رتبه و درصد

ی مه 11 , 2014
اطلاعیه دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع پژوهش دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع در راستای کمک به دانشجویان سال آینده قصد دارد درصد و رتبه های کنکور را از دانشپذیران دریافت نموده تا ضمن تجمیع و جمع بندی در اختیار دانشجویان سال بعد قرار دهد. از این درصدها هیچگونه استفاده تبلیغاتی نخواهد شد […]