کارنامه داوطلبان کنکور دکتری ۹۰ منتشر شد/ اعلام جزئیات کارنامه

قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار کارنامه نهایی برای ۱۴ هزار داوطلب نخستین آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۰ خبر داد و گفت: داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور کارنامه خود را مشاهده کنند.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بیش از ۱۳۰هزار نفر در این آزمون شرکت کردند که از این تعداد ۱۴ هزار به دانشگاهها معرفی شدند و در نهایت ۵ هزار و ۴۰۰ نفر در مقطع دکتری پذیرفته شدند.

وی افزود: کارنامه نهایی برای ۱۴ هزار نفر از داوطلبان کنکور دکتری که توانستند حد نصاب اولیه را کسب کنند و به دانشگاهها معرفی شدند، صادر شده است.

خدایی اظهار داشت: در کارنامه های منتشر شده، انتخاب های فرد، نمره و رتبه فرد در آن انتخابها اعلام شده است. همچنین آخرین رتبه پذیرفته شده در سهمیه مربوط به همان داوطلب نیز اعلام شده است.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: نمرات اعلام شده بر اساس نمرات اعلامی از سوی دانشگاهها درج شده است و در صورتی که فرد با گزینه “فاقد حد نصاب نمره علمی دانشگاه” مواجه شود به این معنا است که نتوانسته است در بخش مصاحبه و شفاهی نمره مطلوب دانشگاه را کسب کند.

به گزارش مهر، اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری (Ph.D) سال ۱۳۹۰ پنجشنبه ۲۵ فروردین در ۳۲ شهر کشور و۶۱ حوزه امتحانی با رقابت ۱۳۰ هزار و ۹۰۰ نفر در گروه های فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی، زبانهای خارجی، دامپزشکی، هنر و تربیت بدنی و ۱۰۷ کد رشته برگزار شده است.

همچنین بر اساس تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر شد که ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری از ۵ هزار و ۶۰۰ نفر به ۱۰ هزار نفر افزایش پیدا کند که این میزان افزایش ظرفیت طی مرحله بعدی پذیرش صورت می گیرد.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

افزایش ظرفیت کنکوردکتری دستور رئیس جمهور نبود/ امکان جذب 20هزاردانشجو

ی سپتامبر 25 , 2011
هر چند مجموع ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری روزانه و مازاد بر ظرفیت (پولی) دانشگاههای دولتی در سال تحصیلی ۹۱ – ۹۰ حدود ۱۵ هزار نفر برآورد می‌شود اما وزیر علوم اعلام کرد که در حال حاضر آمادگی این وجود دارد که حداقل ۲۰ هزار دانشجوی دکتری در سال پذیرش شود. […]