وزیر دفاع آلمان: فعلا ازعنوان دکتری‌ام صرف نظر می‌کنم

ایسنا – وزیر دفاع آلمان در واکنش به اتهامات علیه وی مبنی بر سرقت علمی گفت که تا پایان بررسی‌های کامل دانشگاه بایروت از عنوان دکتری صرف نظر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، کارل تئودور تسو گوتنبرگ، وزیر دفاع آلمان به عنوان یکی از سیاستمداران محبوب آلمان و ستاره کابینه‌ی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان ضمن اعتراف به اشتباهات صورت گرفته در رساله‌ی دکتری‌اش اطمینان داد که غیر از چند مورد محدود، بقیه کار رساله‌ی دکتری‌اش نتیجه کار خودش بوده است.

به گزارش خبرگزاری آلمان‌، به گوتنبرگ دو هفته فرصت داده شده است که به انتقادات وارد شده پاسخ روشن و صریحی بدهد.

گوتنبرگ علاوه براین در واکنش به انتقادات وارد شده در ارتباط با سرقت علمی خود گفت: اگر از طریق رساله‌ی من به کسی آسیب رسیده، بسیار متاسفم.

گوتنبرگ در اولین واکنش به اتهامات درخصوص سرقت علمی در رساله‌ی دکتری‌اش گفت: رساله‌ی دکتری من سرقت علمی نیست. مطمئنا کار من بدون اشتباه و نقص نبوده است، اما در رساله ی من پاره‌ای ازاشکالات وجود دارد که با تمام وجود متاسفم.

این وزیر ۳۹ ساله افزود: اگراز طریق برخی جملات نادرست و نقل قول‌هایی که در مجموع ۱۳۰۰ پاورقی و ۴۷۵ صفحه کارمن آمده است به کسی آسیب رسیده، عمیقا متاسفم.

وی گفت که تا پایان بررسی‌های کامل دانشگاه بایروت از عنوان دکتری صرف نظر می‌کنم.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز ضمن حمایت از گوتنبرگ گفت: دانشگاه بایروت و گوتنبرگ هر دو باید در آرامش به بررسی انتقادات وارده بپردازند، چرا که این مساله مربوط به کار وزیر دفاع ما می‌شود.

علاوه بر این تنی چند از سیاستمداران حزب دموکرات مسیحی CDU نیز که یکی از احزاب ائتلاف دولت است از گوتنبرگ اعلام حمایت کردند.

و لفگانگ شویبله، وزیر دارایی آلمان نیز گفت: ‌هرفردی ممکن است زمانی مرتکب اشتباه شود.

شوییله گفت که وی کل رساله دکتری گوتنبرگ را یک بار خوانده است. وی از بزرگنمایی‌های رسانه‌ای در ارتباط با کار گوتنبرگ خبر داد.

آنته شاوان، وزیر آموزش آلمان نیز به پیش داوری همراه با عجله علیه گوتنبرگ هشدار داد.

علاوه براین در حال حاضر کمیسیون کنترل علمی به بررسی کامل رساله‌ی دکتری گوتنبرگ پرداخته است. به این ترتیب تمام منابع الکترونیکی ذکر شده در این رساله‌ی دکتری با اصل آن مورد مقایسه قرار می گیرد. علاوه بر این اسامی تمام کتب ذکر شده در پاورقی های این رساله نیز با صفحات مربوطه در کتاب‌ها و منابع اصلی مقایسه می‌شود.

در صورتی که این کمیسیون در این رساله اشتباهات فاحشی بیابد در این صورت رساله به دانشگاه مبدا یعنی بایروت برگشت داده می‌شود.

کارل تئودور تسو گوتنبرگ، فارغ التحصیل دانشگاه بایروت در رشته ی حقوق متهم است که در رساله‌ی دکتری خود اقدام به نوشتن جملاتی از حداقل ۱۵ نویسنده ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

اعلام نتایج متقاضیان بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

پ فوریه 24 , 2011