هاشمی‌رفسنجانی: دانشگاه آزاد اسلامی همیشه حسودانی داشته و دارد

1

ایسنا –

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ‌٢٩ سال فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی در کشور، آن را لطف خدا عنوان کرد و گفت: اگر الطاف الهی شامل حال ما نمی‌شد نمی‌توانستیم به چنین کار بزرگی دست بزنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در مراسم افتتاحیه طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، با اشاره به تلاش همه دست‌اندرکاران دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: گرچه تلاش‌های بزرگی در دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته ولی توفیقات همیشه از لطف خداوند است و در دانشگاه آزاد اسلامی نیز اینگونه بوده است.

وی هم‌چنین به سال‌های ابتدای فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: نیاز و تقاضا به آموزش عالی و عشقی که مردم به تحصیل داشتند زمینه‌ساز عشقی شد که در ‌٢٩ سال کار و تلاش دانشگاه آزاد اسلامی امروزه دیده می‌شود.

وی با بیان این‌که «هنوز هم مردم نیاز به آموزش عالی دارند» افزود: مردم در طول سال‌ها حاضر بودند و هستند که برای آموزش عالی هزینه کنند و تقاضا برای آمورش عالی همچنان ادامه دارد.

هاشمی‌رفسنجانی با بیان این‌که «دولت این توان را ندارد که جوابگوی نیاز آموزش عالی کشور باشد» به آمارهای ارائه شده توسط دستگاه‌های ذیربط اشاره کرد و گفت: در حال حاضر طبق آمار رسمی مسوولان ‌٧/ ‌١۶ درصد مردم می‌توانند وارد دانشگاه‌های دولتی شوند و در واقع باید ‌٨۴ درصد آن‌ها به دانشگاه‌های غیر دولتی یا همان دانشگاه‌های پولی وارد شوند.

وی از آموزش عالی پولی دولتی انتقاد و کسب دانش‌های نوین را از نیازهای عمده بشر امروز عنوان کرد.

وی با تاکید بر این‌که «در نظام جمهوری اسلامی وظیفه داریم مردم را باسواد کنیم» افزود: امام راحل استاد بسیار عظیم الشانی بودند و با فهم و تیزبینی راه را برای ایجاد دانشگاه آزاد اسلامی فراهم کردند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امام در حساب و کتاب بیت المال بسیار سخت‌گیر بودند و با یک میلیون تومانی که به دانشگاه آزاد کمک کردند – به اندازه سه هزار میلیارد تومانی که از بیت المال رفته و می‌توانست به درد نظام جمهوری اسلامی بخورد – برای کشور کار کردند. با برکت این یک میلیون تومان دانشگاه آزاد اسلامی به این مرحله از پیشرفت رسیده است.

وی با اشاره به این‌که «استعمارگران همیشه می‌خواهند ملت‌ها در جهل بمانند» تاکید کرد: جهنم دنیا برای مردم جهل و بی‌سوادی است و ملت جاهل هیچ وقت نمی‌تواند به جایگاهی که می‌خواهد برسد و مصداق همین امر در نص صریح قرآن تاکید شده است.

وی با بیان این‌که «در رژیم گذشته سواد بسیار غریب بود» افزود: از جمعیت ‌۴٠ میلیونی کشور در قبل از انقلاب فقط ‌٧۵٠ هزار نفر دانشجو بودند در حالی که امروزه سه و نیم میلیون دانشجو در کشور مشغول به تحصیل هستند و هنوز دست بسیاری از مردم به آموزش عالی نمی‌رسد.

وی با تاکید بر این‌که «فلاکت دنیا مربوط به بی‌سوادی مردم است» افزود: در قرآن آمده از مردم جهنمی می‌پرسند جهنمی شدن شما به چه دلیل بوده است و آن‌ها می‌گویند به دلیل نادانی و نداشتن عقل به این حال و روز افتاده‌اند.

هاشمی‌رفسنجانی با اشاره به این‌که «کار در دانشگاه آزاد جز با عشق مردم و لطف خدا نبوده است» به دانشگاه آزاد اسلامی قزوین اشاره کرد و افزود: این دانشگاه با موفقیت‌هایی که کسب کرده در آینده که بر اساس برنامه‌های ‌۵ و ‌١٠ ساله دنبال می‌شود، آینده بسیار درخشانی دارد.

وی با بیان این‌که «دانشگاه آزاد اسلامی به هیچ حزب، جناح و گروهی وابسته نیست» افزود: دانشگاه آزاد کار خود را انجام می‌دهد و صبغه علمی خود را دنبال می‌کند.

وی به فضای باز فعالیت برای همه اساتید و افکار و اندیشه‌ها اشاره کرد و گفت: وقتی استادی با هر گرایش کار خودش را به درستی انجام می‌دهد باید دستش را ببوسیم ولی اگر کوتاهی کرد با هر گرایش باید تذکر داده شود.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی باید دانشگاه تعلیم و تربیت و اخلاق باشد و بنیه کشور را تقویت نماید.

هاشمی‌رفسنجانی به مقوله خروج نخبگان از کشور اشاره کرد و گفت: بعد از سه دهه که از انقلاب می‌گذرد باز می‌بینیم نیروهای نخبه از کشور خارج می‌شوند چرا باید شرایطی پیش بیاید که بهترین فارغ التحصیلان بهترین دانشگاه‌های کشور از کشور بروند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) اشاره کرد و با بیان این‌که «برای این دانشگاه آرزوهای بزرگی داشتیم» افزود: می‌خواستیم بهترین نیروها و نخبگان جهان اسلام بیایند و در این دانشگاه درس بخوانند و من خودم به دنبال این کار بودم و زمین‌های زیادی هم به این دانشگاه داده شد ولی انتظار ما آن چیزی نبود که الان می‌بینیم و کارهای انجام شده کم است.

ایوزیان

یک دیدگاه برای “هاشمی‌رفسنجانی: دانشگاه آزاد اسلامی همیشه حسودانی داشته و دارد

  1. استاد
    خدایش این جمله این بزرگوار که با عشق شدید به مردم بنگاه ازاد رو تا روستاها توسعه داده کجای متنه؟
    دانشگاه آزاد اسلامی همیشه حسودانی داشته و دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

تکمیل ظرفیت برخی کدهای پاییز (جدید)

د سپتامبر 19 , 2011
با سلام کدهای زیر از دوره پاییز تکمیل ظرفیت شده اند: آمار و احتمالات مهندسی A  تحقیق در عملیات B – استاد زاهدی سرشت (هم ۱ و هم ۱و۲) کنترل کیفیت دکتر اسماعیلی B کنترل پروژه دکتر سبزه پرور B اقتصاد مهندسی دکتر اسماعیلی B همچنین کدهای در حال تکمیل […]