نسبت جنسیتی شرکت کنندگان در کنکور دکتری/ توزیع کارت از ۱۴ اسفند

مشاور عالی سازمان سنجش درباره آخرین جزئیات برگزاری کنکور دکتری ۹۲ که ۱۸ اسفندماه برگزار می شود، به برتری تعداد داوطلبان مرد در این آزمون اشاره کرد و از زمان توزیع کارت ورود به جلسه خبر داد.

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات برگزاری کنکور دکتری ۹۲ که ۱۸ اسفندماه برگزار می شود، اظهار داشت: در گروه آزمایشی علوم انسانی ۸۵ هزار و ۳۲۷ داوطلب در ۵۱ کد رشته، گروه آموزشی علوم پایه ۳۴ هزار و ۲۵۲ داوطلب در ۴۸ کد رشته، گروه آموزشی فنی و مهندسی ۴۲ هزار و ۷۹۶ داوطلب در ۷۳ کد رشته، گروه آموزشی کشاورزی و منابع طبیعی ۲۷ هزار و ۲۹۰ داوطلب در ۵۳ کدرشته،‌ گروه آموزشی هنر ۸۳۰۲ داوطلب در شش کدرشته، گروه آموزشی علوم پزشکی ۳۲۴۴ داوطلب در ۱۸ کد رشته، گروه آموزشی دامپزشکی ۱۸۳۶ داوطلب در ۲۱ کد رشته، گروه آموزشی زبان ۱۵ هزار و ۳۰۹ داوطلب در ۱۱ کد رشته، گروه آموزشی تربیت بدنی ۵۴۹۸ داوطلب در پنج کد رشته ثبت نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۸۹ هزار و ۶۷۸ داوطلب یعنی ۴۱٫۱۷ درصد زن و ۱۲۸ هزار و ۱۴۹ داوطلب یعنی ۵۰٫۸۳ درصد داوطلبان مرد هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه تعداد داوطلبان آزمون دکتری سال ۹۲ نسبت به سال گذشته ۳۹ هزار و ۳۷۴ نفر افزایش یافته است، درباره زمان توزیع کارت ورود به جلسه خاطرنشان کرد: کارت ورود به جلسه آزمون به همراه برگه راهنمای شرکت در آزمون از روز دوشنبه ۱۴ اسفندماه تا پنج شنبه ۱۷ اسفند بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد بنابراین داوطلبان باید بر اساس اطلاعیه ضمن مراجعه به سایت سازمان سنجش و با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری یا شماره پرونده و کد رهگیری نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه اقدام کنند.

توکلی با اشاره به ترتیب برگزاری آزمون دکتری ۹۲ اظهار کرد: آزمون اختصاصی و استعداد تحصیلی در صبح روز جمعه ۱۸ اسفند و آزمون زبان در بعد ازظهر روز جمعه در ۳۷ شهرستان مختلف کشور و ۱۱۴ حوزه امتحانی برگزار می شود.

به گفته وی در صبح روز جمعه به هر داوطلب یک پاسخنامه و دو دفترچه شامل دفترچه شماره یک (اختصاصی) و دفترچه شماره دو (استعداد تحصیلی) داده می‌شود که پاسخنامه و دفترچه آزمون هر داوطلب در بسته‌های نایلونی جداگانه بسته بندی شده است، همچنین در جلسه آزمون بعد از ظهر روز جمعه نیز یک پاسخنامه و یک دفترچه زبان در کیسه‌های نایلونی جداگانه به داوطلبان داده می‌شود.

مشاور سازمان سنجش درباره تصحیح اوراق امتحانی گفت: پس از برگزاری آزمون، تصحیح اوراق و محاسبه نمرات خام، تراز شده و کل داوطلبان آغاز شده و نتایج آزمون تمام شرکت کنندگان به صورت کارنامه تنظیم و بر اساس برنامه زمانی در دهه دوم فروردین ماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

دوره(IMS)سیستم مدیریت یکپارچه-ISO9001,14001,18001

د فوریه 25 , 2013
موسسه توسعه با همکاری موسسه پژوهش برگزار می کند: دوره سیستم مدیریت یکپارچه(IMS)-مجموعه دوره های ISO9001, ISO14001, OHSAS18001 امروزه استانداردها اصل اول تصمیم گیری های سیستماتیک می باشند استاندارد ISO 9001:2007 به سازمان کمک می کند که ضمن ارتقای کیفی سیستم مدیریتی در جهت ارتقای کیفیت محصول قدم بردارند . […]