نتایج آزمون ارشد ۹۲ اعلام شد/ انتشار دفترچه انتخاب رشته از امشب

مشاور عالی سازمان سنجش از اعلام نتایج آزمون ارشد ۹۲ خبر داد و گفت: دفترچه انتخاب رشته از امشب روی سایت قرار می گیرد.

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲ از هم اکنون در سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قابل مشاهده است.

وی ادامه داد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته از ساعت ۲۲ امشب در سایت مذکور منتشر می شود.

به گزارش مهر، در این دوره از آزمون، ۹۷ هزار داوطلب پذیرفته شدند که این تعداد نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد افزایش داشته و به این دلیل که میزان داوطلبان کارشناسی ارشد ۹۲ نسبت به سال گذشته ۳۴ هزار و ۹۰ نفر کمتر بوده، بنابراین ظرفیت پذیرش این دوره از آزمون نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد افزایش داشته است.

تعداد ۷۴۱ هزار و ۲۳۲ نفر معادل ۸۲٫۷۲ درصد در جلسه آزمون حاضر و ۱۵۴ هزار و ۸۹۳ داوطلب معادل ۱۷٫۲۸ درصد در جلسه آزمون غایب بودند، از تعداد کل داوطلبان حاضر در جلسه امتحانی، ۷۱ هزار و ۵۳ نفر در رشته امتحانی دوم حاضر بودند.

۵۰ درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و از این تعداد، ۳۶۲ هزار و ۹۳۸ داوطلب معادل ۴۹ درصد حاضرین مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های روزانه، شبانه، غیر انتفاعی و سایر دوره ها شده‌اند.

مجازین از سه شنبه هفته جاری امکان انتخاب رشته الکترونیکی دارند.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تقویم آموزشی دوره های بهار و تابستان92 موسسه توسعه(جدید)

ی مه 12 , 2013
اطلاعیه موسسه توسعه موسسه توسعه با همکاری موسسه پژوهش برگزار می کند: تقویم آموزشی جهت اطلاع از زمان بندی ها و دوره های جدید موسسه توسعه و همچنین آگاهی و برخورداری از تخفیفات موسسه می توانید از لینک های زیر اقدام نمایید. جهت اطلاع از تقویم آموزشی سال ۹۲ کلیک نمایید […]