مهمترین زمانها و آمارهای کنکور دکتری ۹۱/

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام مهمترین زمان ها و آمارهای آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۱ گفت: با توجه به آمار ثبت نام کنندگان در این دوره، تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد افزایش یافت.

دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۱ تعداد ۱۷۸ هزار و ۴۲۷ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۷۰ هزار و ۴۹۸ نفر معادل ۳۹٫۵۱ درصد داوطلبان زن و ۱۰۷ هزار و ۹۲۶ نفر معادل ۶۰٫۴۹ داوطلبان مرد هستند.

وی یادآور شد: این آمار نسبت به سال گذشته ۳۵٫۴۵ درصد افزایش داشته است.

توکلی اظهار داشت: آزمون دکتری سال ۹۱، در ۹ گروه آموزشی و ۲۸۵ کد رشته امتحانی شامل گروه علوم انسانی، علوم پایه، فنی – مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، علوم پزشکی، دامپزشکی، زبان خارجی، تربیت بدنی و علوم پزشکی برگزار می شود.

وی گفت: ۶۸ هزار و ۸۳۱ داوطلب در ۴۷ کد رشته گروه علوم انسانی، ۲۹ هزار و ۷۴۷ داوطلب در ۴۸ کد رشته گروه علوم پایه، ۳۳ هزار و ۶۴۰ داوطلب در ۷۳ کد رشته گروه فنی – مهندسی، ۱۷ هزار و ۲۸۷ داوطلب در ۵۱ کد رشته گروه علوم کشاورزی و منابع طبیعی، ۶ هزار و ۳۲۶ داوطلب در ۶ کد رشته گروه هنر، ۳ هزار و ۶۰ داوطلب در ۱۹ کد رشته گروه علوم پزشکی، ۱ هزار و ۶۰۸ داوطلب در ۲۵ کد رشته گروه علوم دامپزشکی، ۱۳ هزار و ۸۵۸ داوطلب در ۱۱ کد رشته گروه زبان های خارجی، ۴ هزار و ۶۷ داوطلب در ۵ کد رشته گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی حضور دارند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: در این آزمون علاوه بر مواد آزمون عمومی شامل زبان انگلیسی و استعداد تحصیلی، آزمون تخصصی نیز در حدود دانش فارغ التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد طراحی شده است.

آمار نهایی داوطلبان شرکت کننده در آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری سال ۹۱ 

گروه آموزشی تعداد داوطلبان تعداد کدرشته
گروه علوم انسانی ۶۸ هزار و ۸۳۱ داوطلب ۴۷ کد رشته
گروه علوم پایه ۲۹ هزار و ۷۴۷ داوطلب ۴۸ کد رشته
گروه فنی – مهندسی ۳۳ هزار و ۶۴۰ داوطلب ۷۳ کد رشته
گروه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ۱۷ هزار و ۲۸۷ داوطلب ۵۱ کد رشته
گروه زبان های خارجی  ۱۳ هزار و ۸۵۸ داوطلب  ۱۱ کد رشته
گروه هنر  ۶ هزار و ۶۲۳ داوطلب  ۶ کد رشته
گروه علوم پزشکی     ۳ هزار و ۶۰ داوطلب   ۱۹ کد رشته
گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی  ۴ هزار و ۶۷ داوطلب ۵ کد رشته
    در گروه علوم دامپزشکی ۱ هزار و ۶۰۸ داوطلب  ۲۵ کد رشته

وی اضافه کرد: در این آزمون ضریب زبان انگلیسی ۲، ضریب استعداد تحصیلی یک و ضریب مجموعه دروس اختصاصی به عنوان یک ماده امتحانی ۴ در نظر گرفته شده است. ضریب دروس اختصاصی در گروه علوم پزشکی برابر مندرجات دفترچه راهنما در برابر هر درس به طور جداگانه درج شده است.

توکلی گفت: کارت شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی سال ۹۱ از روز دوشنبه ۲۱ فروردین ۹۱ تا روز چهارشنبه ۲۴ فروردین ۹۱ توزیع می شود و در این مدت زمانی نیز لازم است داوطلبان به اطلاعیه هایی که درباره آزمون و شرایط شرکت در آن اعلام می شود، توجه کنند.

برگزاری آزمون در ۲۵ فروردین ماه ۹۱

وی خاطرنشان کرد: آزمون در روز پنجشنبه ۲۵ فروردین ماه ۹۱ در ۲۸۵ کد رشته، ۳۲ شهر برگزار می شود. آزمون اختصاصی در صبح روز امتحان و آزمون عمومی در بعدازظهر روز امتحان خواهد بود .

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری سال ۹۱ در ۳ خرداد ۹۱

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج اولیه آزمون دکتری سال ۹۱ در ۳ خرداد ۹۱ به صورت کارنامه به اطلاع داوطلبان می رسد. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می شوند لازم است بر اساس برنامه زمانی از ۳ خرداد تا ۷ خرداد به سایت سازمان مراجعه کرده و پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته، نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده و کد رشته های انتخابی را در فرم وارد کنند.

انتخاب رشته در ۳ تا ۷ خرداد ۹۱

وی افزود: معرفی اولیه داوطلبان به صورت سه برابر و ۸۰ درصد نمره آزمون کتبی و ۲۰ معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد (معدل های تراز می شوند) و سهمیه داوطلبان صورت می گیرد و فهرست اسامی پذیرفته شدگان به منظور شرکت در مصاحبه و دیگر مراحل گزینش با توجه به معرفی حداکثر در سه کد رشته محل در پایان خردادماه از سوی سازمان سنجش منتشر می شود و معرفی شدگان باید بر اساس برنامه اعلامی از سوی دانشگاهها در مصاحبه شرکت کنند.

فهرست نهایی اسامی پذیرفته شدگان ۲۰ شهریور منتشر می شود

توکلی کفت: فهرست اسامی پذیرفته شدگان ۲۰ شهریور منتشر می شود و کارنامه نهایی نیز در اواخر شهریور ماه ۹۱ از طریق سازمان سنجش منتشر می شود.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جزئيات برگزاری آزمون دکترای ۹۱ و سطح سؤالات

ج مارس 16 , 2012
سطح سؤالات در حد کارشناسی و کارشناسی ارشد آزمون دکترای ۹۱ در روز ۲۵ فرودین‌ماه سال ۹۱ برگزار می‌شود و سطح سؤالات آن در حد دانش فارغ التحصیلان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد است. پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس، در آزمون ورودی دوره دکترای نیمه متمرکز سال […]