مهم: توصیه هایی برای داوطلبان کنکور سراسری ۹۰ + اولین وقت مشاوره سال جدید

سال نو را به همه تبریک می گویم و برایتان سالی سرشار از شادی آرزومندم.
دوستان دانشجو در جلسات مشاوره، در پرسش و پاسخ سایت و در دانشگاه از من سوالات زیادی درباره ی نحوه ی برنامه ریزی برای کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۰ می پرسند. به همین دلیل و با توجه به شروع رسمی سال، فرصت را مناسب می بینم که نکاتی هر چند مختصر درباره ی برنامه ریزی برای کنکور سراسری به دوستان دانشجو بدهم. نکاتی برای عموم داوطلبان کنکور ۹۰ و نکاتی هم برای دانشجویانی که می خواهند از خدمات آموزشی کلاس های ارشد استفاده کنند.
توصیه های عمومی:
از سال گذشته زمزه هایی در خصوص اضافه شدن دروسی به کنکور صنایع و سیستم شنیده می شد و امسال گمانه ی اضافه شدن حداقل دو درس کاملا جدی شده است، و با توجه به کاری که سازمان سنجش سال پیش در مورد درس عمران انجام داد و در تابستان دروس جدیدی را به کنکور عمران اضافه کرد؛ مهمترین نکته ای که در مورد برنامه ریزی کنکور امسال می توان ذکر کرد اینست که دوستان دانشجو هر چقدر که می توانند می بایست خواندن دروس را زودتر شروع کنند که چنانچه تغییرات دروس دیرهنگام هم اعلام شد فرصت کافی برای خواندن دروس اضافه شده برای آنها مانده باشد.
نکته ی دیگری که لزوم زودتر درس خواندن را اثبات می کند، رقابت سال به سال سنگین تر و نفس گیر تر کنکور کارشناسی ارشد است. تجربه ی امسال کنکور سراسری در سخت شدن و بدقلق شدن سوالات آمار نشان می دهد دانشجویان باید در هنگام کنکور به چنان اعتماد به نفسی رسیده باشند که سوالات بدقلق کنکور تمرکز آنها را به هم نزند. و این اعتماد به نفس جز با ممارست و تمرین طولانی مدت بدست نمی آید.
از طرف دیگر دانشجویانی که فارغ التحصیل شده اند و درسی در دانشگاه ندارند هم می توانند برای استفاده از مزیت زمانی خود، خواندن و یاد گرفتن درس های اصلی خود را در ابتدای سال به جای تابستان (که بقیه ی داوطلبان معمولا از این فصل شروع می کنند) شروع کنند. دانشجویانی هم که درس سبکی برای ترم فعلی خود دارند می توانند از فرصت پنجشنبه ها و جمعه ها برای آغاز درس خواندن استفاده کنند.

و در انتها نکاتی مربوط به کسانی که می خواهند از خدمات کلاس های آمادگی کنکور ارشد استفاده کنند:
در مجموع با توجه به همین نیازها است که موسسات آموزشی ارشد برای اولین بار در ترم بهار هم کلاس های آمادگی کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع برگزار می کنند. از طرف دیگر می توان گفت کلاس های ترم بهار طبیعتا خلوت تر از کلاس های ترم تابستان خواهد بود، بنا براین دانشجویانی که بازدهی آنها در تعداد بالای دانشجویان کلاس کمتر است، بهتر است که اگر می توانند در ترم بهار یک یا دو درس اصلی خود را ثبت نام کنند. واقعیت هم اینست که در ترم تابستان به دلیل تعداد زیاد دانشجویان عملا اساتید نمی توانند آنطور که دانشجویان می خواهند آنها را کمک کنند.
همچنین طبق سیاست گذاری موسسه جهت تشویق دانشجویان به ثبت نام در ترم بهار، احتمالا هزینه های ثبت نام ترم بهار کم تر از ترم تابستان خواهد بود.نکته دیگر هم اینکه با توجه به تعداد دانشجویان، فرصت تدریس اساتید آمار و تحقیق در تابستان محدود است. مسئله ای که باعث شد در ترم تابستان سال گذشته عده ای از دانشجویان به دلیل نبودن ظرفیت نتوانند در کلاس های آمار و تحقیق مورد نیاز خود شرکت کنند.
طبق اعلام موسسه ثبت نام ترم بهاره ی آمادگی کنکور ارشد شروع شده است و کلاس ها از تاریخ ۲ اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.

ضمنا اولین وقت مشاوره رایگان سال جدید روز شنبه ۲۱ فروردین ماه خواهدبود. جهت رزور با شماره ۸۸۹۱۳۷۶۷ تماس بگیرید. توصیه می کنم دوستانی که می خواهند از ابتدای سال درس خواندن را شروع کنند در جلسات مشاوره  پیش رو شرکت کنند. 

موفق باشید.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کد جدید آمار ترم بهار و تغییر زمان کد تحقیق

ج آوریل 9 , 2010
طبق اعلام موسسه با توجه به درخواست دوستان دانشجو کد جدیدی برای درس آمار ترم بهار باز شده است. این کد کلاس در روزهای دوشنبه و سه شنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۹ برگزار می شود. همچنین ساعت کد درس تحقیق در عملیات نیز با توجه به درخواست دانشجویان  به […]