معرفی درسهای تستی و پاسخ کوتاه آزمون دکتری ۹۰

لیزنا- ه گزارش لیزنا به نقل از مهر، ابراهیم خدایی افزود: پاسخ به سئوالات آزمون دکتری در دروس زبان انگلیسی و استعداد تحصیلی به صورت پاسخ کوتاه است و طبعاً در پاسخ کوتاه نمره منفی وجود ندارد.

 وی خاطرنشان کرد: درس ریاضی برای گروه فنی و مهندسی و گروه علوم پایه نیز به صورت پاسخ کوتاه خواهد بود. اما در سایر رشته ها و سایر دروس سئوالات به صورت چهار گزینه ای خواهد بود و نمره منفی برای سئوالات چهار گزینه ای وجود دارد.
 خدایی یادآور شد: آزمون در روز ۲۵ فروردین ماه سال ۹۰ برگزار می شود و بخش زبان و استعداد تحصیلی در صبح روز ۲۵ فروردین و بخش دروس تخصصی در رشته های مختلف در بعدازظهر آن روز برگزار می شود.
وی درباره زمان توزیع کارت آزمون دکتری نیمه متمرکز گفت: کارت آزمون از روز ۲۱ فروردین ماه سال ۹۰ از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قابل دسترسی است.
 معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به افزایش قابل توجه حوزه های امتحانی در آزمون دکتری گفت: پیش از این تنها ۸ حوزه امتحانی برای داوطلبان آزمون دکتری در نظر گرفته شده بود اما با توجه به ثبت نام تعداد زیادی از افراد در آزمون دکتری، جهت ارائه تسهیلات به داوطلبان حوزه های امتحانی افزایش یافت .
 وی افزود: حوزه های امتحانی بر اساس محل اقامت افراد تعیین شده است و حوزه امتحانی هر داوطلب بر روی کارت آزمون وی درج شده است.
 خدایی درباره تصحیح نواقص احتمالی کارت آزمون گفت: اطلاعات شناسنامه ای قابل تصحیح از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور است اما اطلاعاتی از جمله محل آزمون و اطلاعات آزمونی را در صورت نقص یا مشکل خاصی باید به باجه رفع نقص که برای این کار در زمان مشخص درنظر گرفته شده، مراجعه کنند.
 ۱۳۱ هزار و ۳۵۳ نفر در اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری ثبت نام کرده اند . آزمون در روز پنجشنبه ۲۵ فروردین سال ۹۰ برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

جزئیات توزیع کارت و محل برگزاری آزمون دکتری سال ۹۰

چ مارس 16 , 2011
لیزنا- داوطلبان آزمون ورودی دوره دکتری سال ۹۰ که در زمان مقرر نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام کرده اند، می توانند با توجه به استان محل اقامت خود در آزمون شرکت کنند.  سازمان سنجش برای رفاه بیشتر داوطلبان و با توجه به تعداد متقاضیان شرکت کننده در این آزمون، […]