مدل پذیرش دانشجو براساس میزان تقاضا تعیین می‌شود

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مطابق تعریف قانون مدل پذیرش دانشجو براساس میزان تقاضا تعیین می شود که بر این اساس باید سه سال آموزش متوسطه ملاک عمل قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر ابراهیم خدایی در حاشیه بازدید از محل آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی شریف افزود: براساس قانون باید سه سال آموزش متوسطه دارای آزمون ملی باشند که اکنون این آزمون تنها برای یک سال انجام می شود که نمی تواند ۱۰ درصد برتر ما را تفکیک کند.

وی افزود: باید زیرساخت یا موضوع تهیه شود و پس از تهیه آن پذیرش دانشجو براساس میزان تقاضا صورت گیرد.

رئیس سازمان سنجش درباره آزمون کارشناسی ارشد گفت: آزمون در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۱۸، ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه با حضور بیش از ۸۵۰ هزار نفر متقاضی برگزار می شود و سوالات آزمون پس از برگزاری هر آزمون بر روی سایت قرار می گیرد و کلید آزمون پس از بررسی های فنی در زمان مقتضی اعلام می شود.

وی خاطرنشان کرد: گزارشی از مشکلات آزمون گزارش نشده است. البته امروز صبح در یکی از خطوط مترو مشکل ایجاد شده بود که به حوزه های مربوطه اعلام شد در صورت بروز با تاخیر داوطلبان افراد به جلسه آزمون ورود پیدا کنند.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

رشد 8 درصدی ظرفیت پذیرش کنکور ارشد/ پذیرش عادلانه و بدون استرس دانشجو

چ فوریه 6 , 2013
معاون آموزشی وزارت علوم گفت: پیش بینی می شود با توجه به افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد به بیش از ۱۳۰ هزار نفر شاهد رشد ۸ درصدی ظرفیت پذیرش باشیم. به گزارش خبرنگار مهر، دکتر حسین نادری منش صبح امروز در حاشیه بازدید از محل آزمون کارشناسی […]