زمان مصاحبه معرفی شدگان آزمون دکتری از دهه سوم اردیبهشت

تهران – مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: زمان انجام مصاحبه از معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۲ که قبلا در تیرماه تعیین شده بود به دهه سوم اردیبهشت ماه تغییر یافته است.

پرتال دانشگاهی به نقل از ˈحسین توکلیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: کارنامه نتایج اولیه آزمون دکتری نیمه متمرکز، روز گذشته، ۲۶ فروردین ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و براساس آن، ۴۵ هزار و ۱۰۶ نفر مجاز به انتخاب رشته شناخته شده اند.

وی یادآور شد: مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز در آزمون دکتری از روز پنج شنبه، ۲۹ فروردین ماه آغاز می شود و تا یکشنبه، اول اردیبهشت ماه ۹۲ ادامه خواهد داشت که داوطلبان در این مدت فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اینترنتی سنجش، حداکثر ۵۰ کدرشته محل از میان کدرشته محل های انتخابی مجاز را که به ترتیب اولویت علاقه خود مرتب کرده اند در فرم انتخاب رشته الکترونیکی به ثبت برسانند.

توکلی خاطرنشان کرد: پس از انجام انتخاب رشته، فهرست اسامی معرفی شدگان تا چند برابر ظرفیت در اوایل نیمه دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۲به منظور شرکت در مصاحبه دوره دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: فهرست اسامی معرفی شدگان برای مصاحبه با توجه به ظرفیت هر کدرشته محل دانشگاهی و براساس اولویت کدرشته محل نتخابی و نمرات علمی آزمون و با درنظر گرفتن دیگر ضوابط از جمله سهمیه داوطلبان از بالاترین نمره تا چندبرابر ظرفیت هرکدرشته محل و برای هر فرد حداکثر در ۵ کدرشته محل، استخراج می شود و در اوایل نیمه دوم اردیبهشت ماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود.

وی تاکید کرد: داوطلبانی که اسامی آنها جزو معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت اعلام شده است لازم است به منظور شرکت در مصاحبه با توجه به جدول زمانی که در اطلاعیه سازمان سنجش منتشر می شود با همراه داشتن مدارک لازم مندرج در اطلاعیه و همچنین مدارک موردنظر دانشگاه مصاحبه کننده به موسسات آموزش عالی ذیربط برای شرکت در مصاحبه مراجعه کنند.

سخنگوی سازمان سنجش اظهار داشت: زمان مراجعه معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت آزمون دکتری ۹۲ برای حضور در مصاحبه دانشگاه ها که پیش از این، تیرماه اعلام شده بود از دهه سوم اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.

پذیرش نهایی دانشجویان دکتری از میان داوطلبان معرفی شده برای مصاحبه به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و براساس نمره کل حاصل از نمره کل آزمون علمی و همچنین نمره مصاحبه و هریک به میزان ۵۰ درصد با توجه به اولویت کدرشته محل های انتخابی، ظرفیت و سهمیه داوطلبان صورت می گیرد.

فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری نیمه متمرکز در نیمه دوم شهریورماه ۱۳۹۲ منتشر خواهد شد.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

کدینگ زبان 504 و تافل دوره اول سال 1392 (اردیبهشت 92)

س آوریل 16 , 2013
تکنیک کدینگ ­در فراگیری لغات زبان انگلیسی سلام سلولهای خاکستری..! هزینه ساعت روز کد تعداد ساعت عنوان دوره ۶۰٫۰۰۰ تومان ۱۶:۳۰ الی ۲۰:۳۰ ۲۲، ۲۴ و ۲۹ اردیبهشت ماه یکشنبه، سه شنبه و یکشنبه A ۱۲ لغات تافل مغز انسان عجیب تر از آن است، که دانشمندان بتوانند بگویند، دقیقا در آن […]