زمان توزیع کارت و برگزاری کنکور ارشد آزاد/ تغییرات دفترچه سئوالات

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه در روزهای ۲۱ ، ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه طی ۶ نوبت برگزار می شود، گفت: دفترچه سئوالات کنکور امسال تجمیع شد و ۱۳۰ نوع دفترچه در بین داوطلبان توزیع می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله سجادی جاغرق با بیان اینکه کارت ورود به جلسه این کنکور از ساعت ۱۱ صبح یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه آغاز و تا نیم ساعت پیش از برگزاری آزمون ادامه دارد، تاکید کرد: اطلاعیه رفع نقص کارت ورود به جلسه این کنکور پنجشنبه هفته جاری از طریق پایگاه روابط عمومی مرکز آزمون منتشر می شود.

وی در ادامه افزود: در سال جاری تعداد رشته محل ها ۳۱ درصد رشد و به تعداد رشته محل های این مقطع ۵۰۴ رشته محل افزوده و در حال حاضر تعداد کل رشته محل ها به ۲ هزار و ۱۵۵ رسیده است.
به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد تعداد رشته های مقطع کارشناسی ارشد با ۶۱ درصد افزایش به ۳۳۹ رشته رسیده و در سال جاری ۶۲۲ هزار و ۹۳۹ نفر در این کنکور ثبت نام کرده اند که نسبت به سال قبل ۲۵ درصد رشد داشته است.
وی به چند نکته مهم در ارتباط با برگزاری متفاوت آزمون کارشناسی ارشد نیز اشاره کرد و گفت: در سنوات گذشته حدود ۴۰۰ دفترچه سئوال برای مقطع کارشناسی ارشد توزیع می شد که این تنوع دفترچه ها ایجاد مشکل می کرد لذا با دعوت از گروه های تخصصی در نهایت دفترچه ها تجمیع شد و امسال ۱۳۰ نوع دفترچه در بین داوطلبان توزیع می شود.
سجادی جاغرق تاکید کرد که این ۱۳۰ دفترچه در گروه های امتحانی به طور یکسان توزیع می شود به عنوان مثال در تمام گرایش های رشته روانشناسی یک نوع دفترچه سئوال توزیع می شود علاوه بر این ضریب دروس هر گرایش در جدولی روی جلد دفترچه کنکور ارشد درج شده تا داوطلبان از ضرایب هر درس مطلع شوند.
وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه به علت اینکه داوطلبان می توانند به تمام سئوالات گرایش ها در رشته انتخابی خود پاسخ دهند به اندازه کافی زمان پاسخگویی به سئوالات در اختیار آنان قرار داده می شود اما توصیه مرکز آزمون به داوطلبان این است که ابتدا دروس مربوط به گرایش خود را پاسخ دهند و بعد سئوالات سایر گرایش های مرتبط را پاسخگو باشند.
به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در صورتی که داوطلبان به سئوالات سایر گرایش های مرتبط با رشته انتخابی خود پاسخ دهند برای آنان ضریب و نمره ای ایجاد می شود که در پذیرش آنان در تکمیل ظرفیت تاثیر دارد و این ضریب و نمره ایجاد شده هیچ تاثیری در ضریب و نمره گرایش اصلی آنان ندارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که تمام مجموعه های امتحانی دریک نوبت امتحان می دهند و سئوالات اکثر رشته ها تستی است اما در برخی رشته ها مثل هنر و یک درس رشته معماری سئوالات به صورت تستی نخواهد بود.
سجادی جاغرق در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره شخصی سازی دفترچه سئوالات کنکور کارشناسی ارشد تاکید کرد: تکنیکی در توزیع دفترچه های کنکور کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده که بر اساس آن سئوالات به شکل خاصی توزیع می شوند اما چیدمان متفاوت است.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر حذف کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد گفت: به علت افزایش ظرفیت داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد حذف کنکور بعید است.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

عرض تسلیت حضور مهندس خاکبازان

ش مه 5 , 2012
جناب مهندس احسان خاکبازان درگذشت پدربرزگ گرامیتان را به جنابعالی و خانواده محترم تسلیت عرض نموده و علو درجات را برای ایشان از خداوند منان خواستاریم. از طرف اساتید، کارکنان و دوستان شما در دپارتمان مهندسی صنایع