دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد منتشر شد

دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲ در سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرایند انتخاب رشته طی روزهای ۲۴ تا ۲۸ اردیبهشت به صورت اینترنتی از طریق سامانه مذکور صورت می گیرد.

با توجه به اینکه کد محل های انتخابی درج شده در فرم انتخاب رشته اینترنتی پس از گرفتن تأییدیه به هیچ عنوان قابل تغییر و یا تعویض نیست، داوطلبان قبل از اقدام به تکمیل نهایی فرم انتخاب رشته های تحصیلی خود، جزئیات و اطلاعات مربوط به کد رشته های انتخابی (محل دانشگاه، دوره، میزان شهریه دوره های مختلف و …) را باید مطالعه کنند.

آن دسته ازداوطلبانی که در آزمون تحصیلات تکمیلی سال ۱۳۹۲ پذیرفته شوند و دارای مدرک کارشناسی غیر متناسب با رشته قبولی باشند، موظف به گذراندن دروس پیش نیاز (جبرانی) به تشخیص گروه آموزشی مربوط بوده و هزینه دروس پیش نیاز (جبرانی) نیز توسط دانشجو پرداخت می شود.

با توجه به محدودیت امکانات دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی از یک سو و لزوم توزیع عادلانه فرصت های موجود بین تمامی متقاضیان، پذیرش آن دسته از داوطلبانی که قبلاً با استفاده از امکانات دولتی تحصیلات خود را در رشته ای در همان مقطع گذرانده اند، مجاز نیست؛ این قبیل داوطلبان در صورت دارا بودن سایر شرایط و ضوابط آزمون (به خصوص شرایط نظام وظیفه برای داوطلبان مرد) می توانند برای دوره نوبت
دوم در همان مقطع داوطلب شوند و یا در صورت قبولی در دوره روزانه به شرط پرداخت شهریه دوره نوبت دوم رشته مربوط می توانند در رشته جدید ادامه تحصیل دهند.

بر همین اساس، پذیرش آن دسته از دانش آموختگانی که تحصیلات خود را قبلاً در دوره نوبت دوم گذرانده اند، برای رشته های روزانه در همان مقطع بلامانع است.

به گزارش مهر، ۹۷ هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

آغاز انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد از ساعت ۱۸ امروز 24 اردیبهشت

س مه 14 , 2013
داوطلبان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد می‌توانند از ساعت ۱۸ امروز با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای انتخاب رشته اقدام کنند. خبرگزاری فارس: آغاز انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد از ساعت ۱۸ امروز پرتال دانشگاهی به نقل از  فارس، انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲ از […]