جزئیات گزینش داوطلبان دکتری پس از آزمون و پاسخگویی به اعتراضات

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به جزئیات گزینش داوطلبان پس از برگزاری کنکور دکتری از پاسخگویی به اعتراضات احتمالی متقاضیان خبر داد.
پرتال دانشگاهی به نقل از حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به افزایش ۳۹ هزار و ۳۷۴ نفری داوطلبان در کنکور دکتری ۹۲ نسبت به سال گذشته، گفت: در کنکور دکتری که روز گذشته در ۳۷ شهرستان و ۱۱۴ حوزه امتحانی برگزار شد، ۱۲۸ هزار و ۱۴۹ داوطلب مرد و ۸۹ هزار و ۶۷۸ داوطلب زن در این آزمون حضور داشتند.
به گفته وی، بر اساس گزارشهای رسیده این آزمون در امنیت کامل برگزار و نتیجه اولیه به صورت کارنامه تنظیم و در دهه سوم فروردین ماه ۹۲ از طریق سایت سنجش منتشر خواهد شد.
وی درباره انتخات رشته پذیرفته شدگان، اظهار داشت: آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته خواهند شد، همزمان با دریافت کارنامه نتیجه اولیه، می توانند ضمن دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی از سایت سازمان سنجش، نسبت به انتخاب ۵۰ کد رشته محل اقدام کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به فرایند گزینش داوطلبان گفت: پس از انتخاب رشته، گزینش علمی با توجه به ظرفیت پذیرش دانشجو در هریک از کد رشته محلهای تحصیلی دانشگاهها بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدلهای تراز شده دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد انجام و فهرست اسامی معرفی شدگان تا چند برابر ظرفیت به منظور شرکت در مصاحبه استخراج و در نیمه دوم اردیبهشت ماه ۹۲ ضمن انتشار فهرست اسامی معرفی شدگان از طریق سایت سازمان فهرست مذکور به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی ذیربط ارسال می شود، هر یک از معرفی شدگان بر اساس برنامه زمانی اعلام شده از سوی دانشگاه برای شرکت در مصاحبه اقدام کنند.
توکلی ادامه داد: پذیرش نهایی از بین داوطلبان معرفی شده برای مصاحبه به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و بر اساس نمره کل حاصل از نمره کل آزمون علمی (۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل) همچنین نمره مصاحبه به میزان هریک ۵۰ درصد با توجه به اولویت کد رشته محلهای انتخابی، ظرفیت و سهمیه داوطلبان صورت گرفته و فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی استخراج و در نیمه دوم شهریورماه ۹۲ از طریق سایت سازمان منتشر می شود.
وی درباره رسیدگی به اعتراضات داوطلبان کنکور دکتری، تاکید کرد: برای رسیدگی به اعتراضات داوطلبان آزمون برگزار شده دکتری، برنامه زمانی از سوی سازمان سنجش به منظور ارسال این موارد اعلام خواهد شد.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

بعد کنکور غیر صنایعیها

د مارس 11 , 2013
سلام. یه توصیه به دوستان غیر صنایعی که الان کنکور رو دادن. ۲ سال ارشد خیلی کوتاهه و به سرعت میگذره. شما درسها رو هم پاس می کنید ولی با اون درسها مهندس صنایع نمیشید.  چون تقریبا همه درسهای کاربردی صنایع پایش تو کارشناسیه. برای اینکه یه دیدی از مهندسی […]