جزئیات بیش از کنکور دکتری ۹۱

1

سازمان سنجش آموزش کشور برنامه زمان بندی ثبت نام دومین آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۹۱ را اعلام کرد بر این اساس فهرست جزئیات رشته های این آزمون ۷ آذرماه منتشر می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آزمون دکتری نیمه‌متمرکز سال ۹۰ به صورت سراسری در ۲۵ فروردین ماه سال ۹۰ برای اولین بار برگزار شد. سرعت پرشتاب علم و فناوری در همه امور و ظهور رشته‌های جدید دانشگاهی، متولیان آموزش عالی را در شرایطی قرار می‌دهد که تغییرات لازم را جهت بهبود اجرای آزمون بوجود آورند از این رو دومین آزمون نیمه‌متمرکز دکتری با آزمون اول از لحاظ محتوایی و روش برگزاری متفاوت خواهد بود.

در این آزمون علاوه بر مواد عمومی آزمون (زبان و استعداد تحصیلی)، مجموعه‌ای از دروس تخصصی از دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد درنظر گرفته شده است.

آزمون دکتری سال ۹۱ برای حدود ۲۸۰ رشته با ۱۵۵۰ ماده امتحانی برگزار خواهد شد که فهرست آنها برای تمامی رشته‌ها به همراه رشته‌های مرتبط طی اطلاعیه‌ای در روز دوشنبه ۷ آذرماه سال ۹۰ در نشریه پیک سنجش و همزمان در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده مراحل آزمون به این شرح است:

ردیف موضوع تاریخ
۱ شروع و اتمام ثبت‌نام ۲۵ دی ماه سال ۹۰ تا ۲ بهمن ماه سال ۹۰
۲ استقرار اطلاعات ثبت‌نامی برای ویرایش اطلاعات ۱۰ بهمن ماه سال ۹۰ تا ۱۲ بهمن ماه سال ۹۰
۳ دریافت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنما از طریق سایت سازمان سنجش ۲۱ فروردین ماه سال ۹۱ تا ۲۴ فروردین ماه سال ۹۱
۴ برگزاری آزمون ۲۵ فروردین ماه سال ۹۱

دومین آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۹۱ در دو نوبت صبح و بعدازظهر روز جمعه ۲۵ فروردین ماه سال ۹۱ برگزار می شود.

دفترچه راهنمای ثبت‌نام حداقل یک هفته قبل از شروع ثبت‌نام بصورت فایل PDF در سایت اینترنتی سازمان قرار خواهد گرفت. همچنین با اعلام سازمان سنجش دریافت دفترچه راهنما و خرید کارت اعتباری ثبت‌نام منحصراً از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور میسر خواهد بود.

ایوزیان

یک دیدگاه برای “جزئیات بیش از کنکور دکتری ۹۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

930 هزار نفر در کنکور کارشناسی ارشد امسال شرکت خواهند کرد

ج نوامبر 25 , 2011
معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تعداد داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۱ ثبت نام کردند، از رشد ۷ درصدی میزان ثبت نام در این آزمون خبر داد. سیدجلال طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با پایان یافتن مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی […]