توضیحات آزمون کارشناسی ارشد ۹۰

ایسنا-مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد از ۲۷ بهمن ماه از آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون از ۲۵ بهمن ماه خبر داد.

توکلی با به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در طی روزهای ۲۷ تا ۲۹ بهمن ماه در ۴۰ شهرستان مختلف کشور و در ۱۴۲کد رشته امتحانی با رقابت۸۷۱ هزار و ۸۰۶ داوطلب، اظهار کرد: هنوز ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها جمع‌آوری نشده است.

وی با اشاره به تاثیر۲۰ درصدی معدل در آزمون کارشناسی ارشد۹۰، اظهارکرد: آزمون ارشد امسال نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نکرده است.

معاون سابق سازمان سنجش با اشاره به رقابت ۸۷۱ هزار و ۸۰۶ داوطلب در آزمون ارشد۹۰، تصریح کرد: از این تعداد ۴۴۲ هزار و۹۵۰ داوطلب زن هستند.

توکلی با بیان اینکه ۸۰ هزار و ۷ داوطلب علاوه بر انتخاب رشته اول، علاقه‌مندی خود را برای شرکت در کد رشته دوم اعلام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: از آنجایی که برای شرکت در آزمون هر کد رشته امتحانی باید کارت جداگانه دریافت کرد برای ۹۵۱ هزار و ۸۱۳ داوطلب کارت آزمون صادر شده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

شروع کلاسهای دکتری

پ فوریه 10 , 2011
کلاسهای آمادگی کنکور دکتری تمامی رشته های فنی (از جمله مهندسی صنایع)، از روز جمعه ۲۲ بهمن ماه در موسسه بینش آغاز خواهد شد. برنامه این کلاسها به شرح زیر است: شروع: جمعه ۲۸ بهمن ماه استعداد تحصیلی (استاد عرفانیان) جمعه ها ۱۶-۲۰ فیزیک ۱ و ۲ (استاد جوانشیر) جمعه ها ۸-۱۲ […]