تغییرات کنکور کارشناسی ارشد ۹۱

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۱ طی روزهای ۲۶، ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه در ۱۳۱ کدرشته، ۴۴ شهر و ۱۲۶ حوزه امتحانی برگزار می شود و دفترچه سئوالات و پاسخنامه کلیه داوطلبان شخصی سازی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر حسین توکلی روز دوشنبه در نشست خبری مسئولان سازمان سنجش افزود: ۹۳۰ هزار و ۱۷۲ نفر در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۱ ثبت نام کردند، همچنین ۸۷ هزار و ۳۱۴ نفر در ۶۴ رشته شناور شرکت کرده اند که در مجموع یک میلیون و ۱۷ هزار و ۴۸۶ کارت ورود به جلسه برای داوطلبان صادر شده است.

وی افزود: تاکنون ۵۰ درصد داوطلبان کنکور ارشد، پرینت کارت خود را دریافت کرده اند و توصیه می شود که داوطلبان در مدت امروز و فردا کارت ورود به جلسه آزمون را از سایت سازمان سنجش دریافت کنند.

 زمان پاسخگویی آزمون به نسبت تعداد سئوالات درنظر گرفته شده است

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به سئوال برخی از داوطلبان درباره کاهش زمان پاسخگویی به سئوالات گفت: زمان پاسخگویی آزمون به نسبت تعداد سئوالات در نظر گرفته شده است و داوطلبان از بابت این موضوع نگرانی نداشته باشند چرا که زمان پاسخگویی کم نشده است. در برخی از رشته ها با توجه به تشریحی بودن تعداد سئوالات کاهش یافته که زمان پاسخگویی هم متناسب با آن تغییر کرده است.

وی با اشاره به تغییرات این دوره از آزمون کارشناسی ارشد گفت: مجموعه مهندسی برق، مجموعه مهندسی کامپیوتر و مجموعه ریاضی در دو جلسه برگزار می شد که امسال تنها در یک جلسه آزمون برگزار می شود. همچنین دو رشته دارای دو پاسخنامه بودند که امسال برای آنها نیز یک پاسخنامه طراحی شده است.

توکلی گفت: دفترچه های آزمون کارشناسی ارشد به طور جداگانه در بسته های پلاستیکی قرار دارد و در حوزه های امتحانی در صبح آزمون ساعت ۷:۳۰ و در بعدازظهر آزمون ساعت ۱۴:۰۰ بسته خواهد شد و فرآیند آزمون در صبح ۸:۰۰ و در بعدازظهر ۱۴:۳۰ آغاز می شود.

وی افزود: پذیرش برای رشته های علوم پزشکی در دانشگاه تربیت مدرس از امسال در آزمون کارشناسی ارشد حذف شده است .

اعلام نتیجه آزمون کارشناسی ارشد ۹۱ در هفته دوم شهریور

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برنامه زمان بندی اعلام نتایج در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۱ گفت: نتیجه اولیه به همراه کارنامه و فرم انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد در مردادماه سال ۹۱ اعلام می شود و پس از آن نتایج نهایی قبول شدگان در روزهای ۱۱ تا ۱۳ شهریور ماه اعلام خواهد شد.

اعلام درصد شرکت کنندگان در آزمون دکتری ۹۱

وی با اشاره به آزمون دکتری سال ۹۱ گفت: در آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۱ تعداد ۱۷۸ هزار و ۵۹۸ نفر در ۹ گروه آموزشی شرکت کرده اند که از این تعداد ۷۰ هزار و ۶۰۹ نفر (۳۹٫۵۴ درصد) زن و تعداد ۱۰۷ هزار و ۹۸۹ نفر (۶۰٫۴۶) مرد هستند.

توکلی افزود: امسال قبل از انتخاب رشته برای داوطلبان دکتری، کارنامه صادر می شود و پس از آن سه برابر به دانشگاهها معرفی می شوند و سه اولویت نیز برای هر فرد در دانشگاه در نظر گرفته می شود.

اعلام برنامه زمان بندی اعلام نتایج آزمون دکتری ۹۱

وی گفت: آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۱ روز ۲۵ فروردین ۹۱ برگزار می شود و پس از آن نتایج اولیه ۳ خرداد ۹۱ اعلام می شود و داوطلبان از ۳ تا ۷ خرداد ۹۱ فرصت دارند که انتخاب رشته کنند و پس از آن به دانشگاهها معرفی شده و نتایج نهایی در زمان مقرر اعلام خواهد شد.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

استخدام مهندس صنایع- 23 بهمن 90

چ فوریه 15 , 2012
۱-      مهندس صنایع مسلط به کنترل پروژه روش های تصمیم گیری چند معیاره  ۶۶۹۰۰۸۰۳ ۲-      مهندس صنایع یا معماری داخلی جهت سرپرستی کارگاه در اصفهان job4iran@gmail.com     ۸۸۳۵۶۰۹۷ ۳-      یک شرکت تولید قطعات خودرو در جاجرود (خرمدشت) به کارشناس صنایع جهت برنامه ریزی تولید نیازمند است. ۷۶۲۱۴۳۷۹ ۴-      یک شرکت معتبر […]