تصمیم وزارت علوم درباره تعطیلی دانشگاهها در روز چهارشنبه

معاون آموزشی وزیر علوم در عین اینکه تأکید کرد دانشگاه‌ها در روز چهارشنبه ۱۶ آذر ماه تعطیل نیستند، از مدیران دانشگاه‌ها خواستار شد شرایط خاص غیبت دانشجویان شهرستانی را در روزهای پس از تعطیلات تاسوعا و عاشورا مورد ملاحظه قرار دهند.

حسین نادری‌منش در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: معاونت آموزشی وزارت علوم، دانشگاه‌ها را در روز چهارشنبه ۱۶ آذر ماه تعطیل رسمی اعلام نمی‌کند.

معاون آموزشی وزیر علوم خاطرنشان کرد: البته با توجه به اینکه تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی یک تعطیلات فرهنگی است و دانشجویان می‌خواهند ایام سوگواری را در شهر خود به سر برند، لذا انتظار داریم مدیران و اساتید دانشگاه‌ها شرایط خاص دانشجویان شهرستانی را ملاحظه کنند و هوای آنها را داشته باشند.

به گزارش مهر، برخی دانشگاه‌ها مانند دانشگاه سوره، چهارشنبه و پنج شنبه ۱۶ و ۱۷ آذر ماه را تعطیل اعلام کردند. زمزمه تعطیلی کلاس‌های درس در روزهای پایانی هفته جاری در دیگر دانشگاه‌های دولتی کشور نیز شنیده می شود.

دانشگاه آزاد اسلامی هنوز درباره تعطیلی واحدهای این دانشگاه در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری تصمیمی اعلام نکرده است.

هر ساله اکثر دانشجویان غیر بومی، در ایام سوگواری امام حسین علیه‌السلام، شهر محل تحصیل خود را به قصد شهر محل زندگی خانواده‌شان ترک می‌کنند. در این شرایط تامین وسیله نقلیه برای بازگشت دانشجویان دشوار می‌شود و بعضاً دانشجویان شهرستانی چند روز پس از پایان تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی در کلاس‌های درس حاضر می‌شوند.

 

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

برنامه نکته و تست ویژه ریاضی

د دسامبر 5 , 2011
با سلام اطلاعیه دپارتمان: برنامه آخرین دوره نکته و تست ویژه ریاضی استاد آقاسی (۴۸ ساعت) برای زمستان سال ۹۰ اعلام شده است: دوشنبه ها ۸ الی ۱۴ سه جلسه فوق العاده روز شنبه به تاریخ های ۱، ۸ و ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۰؛ ساعت ۱۰ الی ۱۶٫ شروع قطعی دوره (۱۹ […]