تشریح جزییات توزیع کارت و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۲

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور جزییات مربوط به چگونگی و تاریخ توزیع کارت و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۲ را تشریح کرد.
پرتال دانشگاهی به نقل از ˈحسین توکلیˈ روز سه شنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: آزمون دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای پذیرش دانشجو در ۱۳۹ کدرشته امتحانی شامل ۵۱ کدرشته امتحانی علوم انسانی، ۱۵ کدرشته علوم پایه، ۲۹ کدرشته علوم فنی و مهندسی، ۲۵ کدرشته کشاورزی، ۱۲ کدرشته امتحانی هنر و ۷ کد رشته دامپزشکی برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: ثبت نام از داوطلبان ۱۳۳ کدرشته امتحانی کارشناسی ارشد به صورت متمرکز و از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش انجام گرفته و ثبت نام از داوطلبان شش کدرشته امتحانی دیگر، با هماهنگی و نظارت سازمان سنجش و توسط دستگاه های اجرایی مربوط انجام شده است.

آمار داوطلبان کارشناسی ارشد برای اولین بار روند نزولی پیدا کرده است

توکلی آمار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲ را ۸۹۶ هزار و ۴۶ نفر اعلام کرد و گفت که این آمار نسبت به ثبت نام های سال قبل، ۳۴ هزار و ۱۶۹ نفر کمتر شده است و برای اولین بار شاهد کاهش تعداد داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد هستیم.
وی ادامه داد: براساس ضوابط ، تعداد ۸۹ هزار و ۹۳۳ نفر از داوطلبان نیز علاوه بر شرکت در رشته امتحانی اول خود، علاقه مندی خود را برای شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم از میان ۶۴ کدرشته امتحانی شناور در دفترچه راهنمای شماره ۱ اعلام کرده اند.
مشاورعالی سازمان سنجش به صدور ۹۸۵ هزار و ۹۷۹ کارت ورود به جلسه برای داوطلبان یک رشته ای یا دو رشته ای آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ اشاره کرد.

کارت ورود به جلسه داوطلبان کارشناسی ارشد از ۱۵ بهمن ۹۱ توزیع می شود

وی زمان صدور کارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد را از روزهای یکشنبه، ۱۵ بهمن تا سه شنبه، ۱۷ بهمن ماه ۹۱ ذکر کرد و گفت: داوطلبان می توانند در این فاصله زمانی با مراجعه به پایگاه اینترنتی سنجش به نشانی www.sanjesh.org ضمن مشاهده کارت ورود به جلسه خود از آن پرینت بگیرند.

**آزمون کارشناسی ارشد از ۱۸ تا ۲۰ بهمن برگزار خواهد شد

توکلی یادآور شد: براساس برنامه زمانی پیش بینی شده، آزمون کارشناسی ارشد در نوبت صبح و بعدازظهر روزهای پنج شنبه، جمعه و شنبه، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۱ در حوزه های امتحانی سراسر کشور برگزار می شود.
به گفته وی نتیجه اولیه داوطلبان این آزمون به صورت کارنامه تنظیم شده و تا ۱۵ اردیبهشت ماه ۹۲ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد تا داوطلبان مجاز به انتخاب رشته بتوانند از ۱۵ تا ۱۹ اردیبهشت ماه برای تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کنند.
توکلی پیش بینی کرد فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲ در هفته اول شهریورماه آینده از طریق پایگاه اینترنتی سنجش منتشر شود.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

برگزاری آخرین کارگاه رایگان زبان تخصصی مهندسی صنایع

پ ژانویه 10 , 2013
به اطلاع داوطلبان می رساند، کارگاه رایگان استاد شایان در تاریخ پنج شنبه ۲۸ دی ماه برگزار خواهد شد. در این کارگاه یک متن مهم زبان تخصصی به همراه تکنیک های سریع پاسخگویی به متون انگلیسی عنوان خواهد شد. این کارگاه برای کلیه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع مناسب […]