بنیاد ملی نخبگان ۱۰۶ استعداد برتر و نخبه را به دانشگاه‌ها براى دوره دکترى معرفی کردند

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: معاون علمی و فناوری رییس جمهور از معرفی ۱۰۶ نفر از استعداد های برتر و نخبه به دانشگاه ها براى دوره دکترى در سالجارى از سوی بنیاد ملی نخبگان خبر داد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور درباره اقدامات دولت برای ماندگاری نخبگان و فراهم سازی زیرساختها و زمینه حضور و فعالیت آنها در کشور اظهار داشت: فراهم کردن شرایط و ایجاد تسهیلات برای ادامه تحصیل نخبگان در داخل کشور و فراهم سازی زمینه جذب و اشتغال آنها از جمله اقداماتی است که برای استعدادهای برتر در حال انجام است.

وی افزود: بر اساس مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی، بنیاد ملی نخبگان می تواند از میان فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد، استعدادهای برتر را به دانشگاه ها معرفی کند تا بدون آزمون متمرکز دکتری مشغول به تحصیل شوند که امسال ۱۰۶ نفر از این طریق معرفی شده اند و کارهای آنها در حال انجام است.

سلطانخواه در ادامه تصریح کرد: این برنامه را طی سالهای آتی گسترش خواهیم داد و این علاوه بر آیین نامه استعدادهای درخشان است که یک تعداد بدون آزمون متمرکز وارد دانشگاه ها می شوند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه به جذب نخبگان به صورت هیئت علمی در دانشگاه اشاره کرد و گفت: بر اساس مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی که ذیل هیئت عالی جذب، دبیرخانه جذب نخبگان در بنیاد ملی نخبگان تشکیل می شود و فرایند جذب نخبگان به صورت هیئت علمی در دانشگاه ها را تسهیل و تسریع می کند.

وی، استخدام و بکارگیری نیروی انسانی نخبه در دستگاه های اجرایی را از دیگر اقدامات دولت برای ماندگاری نخبگان در کشور عنوان کرد و افزود: همچنین چنانچه شرکتهای فعال دانش بنیان نیروی انسانی نخبه و استعداد برتر را به کار بگیرند ما تا یکسال حقوق آنها را پرداخت می کنیم.

معاون رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: ایجاد امکان پسادکتری برای نخبگان و استعدادهای برتر از دیگر برنامه هایی است که در این حوزه دنبال می کنیم تا آنها بعد از فراغت از تحصیل دوره دکتری تا زمان جذب در جایی به صورت ثابت، بتوانند یک تا دو  سال به صورت محقق پسادکتری در یک مرکز علمی و تحقیقاتی همکار باشند و بنیاد ملی نخبگان هم هزینه این محقق پسادکتری را پرداخت می کند.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

جذب کارآموز در دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع

س جولای 31 , 2012
اطلاعیه دپارتمان موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش در راستای آماده سازی سرمایه های انسانی کشور مطابق برنامه هر ساله قصد جذب تعداد محدودی کارآموز از میان دانشجویان رشته‌ی مهندسی صنایع یا سایر رشته‌های مرتبط دارد.از علاقه مندان تقاضا می‌شود با دقت فرم جذب کارآموز را تکمیل نمایند. فرم جذب کارآموز