برگزاری آزمون دکتری در ۲۵ فروردین

ایسنا – مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به ثبت‌نام حدود ۱۳۱ هزار و ۶۰۰ داوطلب در اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری، گفت: توزیع کارت آزمون از ۲۱ فروردین ماه آغاز می‌شود.

 دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به برگزاری آزمون دکتری در کلیه مراکز استان‌ها به صورت همزمان در ۲۵ فروردین ماه جاری، اظهارکرد: در ابتدا مقرر شده بود در۹ حوزه آزمون دکتری برگزار شود، اما با توجه به تعداد متقاضیان شرکت در آزمون مذکور این آزمون در کلیه مراکز استان‌ها به صورت همزمان برگزار می‌شود.
 وی با بیان اینکه کارت‌های ورود به جلسه آزمون از ۲۱ فروردین ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قابل دریافت است، اظهار کرد: اطلاعیه این سازمان در خصوص اطلاعات مربوط به نحوه توزیع کارت و همچنین برگزاری آزمون در نشریه پیک سنجش ۱۵ فروردین ماه و همچنین سایت اینترنتی سازمان درج خواهد شد.
 توکلی در خصوص ظرفیت آزمون دکتری، تصریح کرد: بر اساس اعلام نیاز دانشگاه‌ها حدود ۵ هزار و ۶۰۰ نفر در این آزمون پذیرفته می‌شوند و حدود ۴۰۰ نفر ظرفیت استعداد درخشان است.
وی با تاکید بر اینکه این معدل به صورت تراز شده در نمره کل آزمون تأثیر داده خواهد شد، تصریح کرد: پس از انجام کلیه مراحل آزمون، نتایج نهایی براساس اولویت انتخاب داوطلب، نمره ارسالی دانشگاه‌ها، ظرفیت‌های هر رشته و حد نصاب اعلام شده توسط دانشگاه پذیرنده از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.
 مشاورعالی سازمان سنجش افزود: پذیرش نهایی بر اساس نمره ارسالی دانشگاه‌ها انجام خواهد گرفت و نمره اولیه داوطلب در پذیرش نهایی تاثیر نخواهد داشت.
وی با اشاره به برگزاری آزمون دکتری در ۲۵ فروردین ماه، گفت: نتایج نهایی آزمون در شهریور ماه توسط سازمان سنجش اعلام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

توزیع کارت دکتری از ۲۱ فروردین

چ آوریل 6 , 2011