برداشته شدن الزام مرتبط بودن رشته کارشناسی ارشد و دکتری در دوره های علوم پایه و مهندسی

پرتال دانشگاهی به نقل از ایرنا: تهران- مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برداشته شدن قید و الزام ‘مرتبط بودن رشته کارشناسی ارشد’ برای ورود به مقطع دکتری در دوره های علوم پایه و مهندسی خبر داد.

‘سعید قدیمی’ روز دوشنبه افزود: تاکنون داوطلبان آزمون دکتری فقط می توانستد در رشته های مرتبط با مقطع کارشناسی ارشد خود شرکت کنند که از امسال این قید برای رشته های مهندسی و علوم پایه برداشته می شود.

وی توضیح داد: براساس تصمیم کمیته فنی و مهندسی شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی، از امسال همه فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در هر رشته ای می توانند در آزمون دکتری گروه های علوم پایه و فنی و مهندسی شرکت کنند و درصورت پذیرفته شدن و موفقیت در غربال گری های آزمون مربوطه ، هیچ منعی برای ادامه تحصیل آنها در این رشته ها وجود نخواهد داشت.

قدیمی ادامه داد : کمیته برنامه ریزی فنی و مهندسی این موضوع را پذیرفته است که هر فارغ التحصیل کارشناسی ارشد از هر رشته ای بتواند از عهده آزمون دکتری رشته های فنی و مهندسی و علوم پایه بربیاید امکان ادامه تحصیل در این رشته ها را داشته باشد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یادآورشد: با برداشتن الزام مرتبط بودن رشته های کارشناسی ارشد و دکتری در گروه های علوم پایه و فنی و مهندسی، گستره انتخاب داوطلبان افزایش می یابد.

این مقام مسوول در وزارت علوم ادامه داد: قید مرتبط بودن رشته های کارشناسی ارشد و دکتری همچنان برای گروه های علوم انسانی، هنر و کشاورزی وجود دارد و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد این رشته ها الزاما باید در آزمون دکتری رشته هایی که مرتبط اعلام می شوند شرکت کنند.

به گفته مدیر دفتر برنامه ریزی آموزش عالی، تصمیم ‘حذف قید مرتبط بودن رشته های کارشناسی ارشد و دکتری’ برای رشته های مهندسی و علوم پایه از امسال اجرایی می شود.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

اعلام نتیجه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در نیمه دوم شهریور

س آگوست 7 , 2012
نتیجه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی نیمه دوم شهریور ماه از طریق سایت مرکزی آزمون اعلام می شود. دکتر ناصر اقبالی، رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار صنفی آموزشی باشگاه خبرنگاران، افزود:نتیجه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیمه دوم شهریور ماه اعلام می شود و […]