بازار سیاه برای ثبت نام کنکور ارشد

قطعی های مکرر در سیستم پرداخت الکترونیک برخی بانک های کشور مشکلاتی را برای داوطلبان ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۱ بوجود آورد و همین موضوع باعث شد که برخی از داوطلبان مجبور شوند کارت اعتباری ثبت نام را بیشتر از قیمت اش خریداری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، اختلال در کارت های بانکی به خصوص دارندگان کارت بانک صادرات موجب شد که داوطلبانی که در روزهای پایانی مهلت ثبت نام در حال ثبت نام به شیوه الکترونیک بودند با پیغام های خطا مواجه شوند.

پس از بروز اختلال در ثبت نام و ناتوانی بسیاری از کاربران در ثبت نام کنکور ارشد، متقاضیان به ادارات پست مراجعه کردند و همین مسئله موجب شد علاوه بر ایجاد صفهای طویل در برابر ادارات پست، عده ای سودجو شروع به فروش کارت های اعتباری کنند.

این عده که کارتهای اعتباری را پیش از این خریداری کرده بودند، کارت های اعتباری که در نهایت می توان آن را از پست ۱۵ هزار و ۱۰۰ تومان و از طریق خرید اینترنتی ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان خریداری کرد را به داوطلبان با قیمت های ۳۰ تا ۵۰ هزار تومانی فروختند.

اختلال در سیستم بانکی پس از زمانی بروز کرد که در هفته گذشته حساب های متعلق به بانک صادرات از ۲۲ آبان به دلیل مغایرت مشخصاتی و داشتن اطلاعات غلط توسط سیستم مرکزی این بانک مسدود شد و مراجعانی که برای برداشت پول به خودپردازها مراجعه می کنند، با این پیغام روی صفحه مانیتور دستگاه روبرو می شوند که “حساب شما مسدود یا راکد است؛ لطفا به شعبه افتتاح حساب خود مراجعه کنید”.

پس از آن بانک صادرات اعلام کرد حسابهای این بانک به صورت سراسری در حال مکانیزه شدن است تا بتوان با استفاده از کد ملی، شماره سریال شناسنامه و مشخصات فردی دیگر، به اطلاعات دقیق حسابها دسترسی یافت و مشکل به زودی حل خواهد شد. از دارندگان حساب این بانک خواسته شد که با همراه داشتن مدارک شناسایی خود برای رفع مشکل
به بانک مراجعه کنند.

اما این تنها مشکل نبود، در روز ۲۲ آبان، سیستم الکترونیکی بانک ملی نیز دچار قطعی شد و اعلام شد که بانک ملی به دلیل تغییر سرورها و به روز شدن نرم افزارها این مشکل را پیدا کرده است. یک مقام مسئول در بانک ملی درباره این مشکل یادآور شد که این مشکل به زودی رفع می شود.

این در حالی بود که ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۱ از ۱۷ آبان ماه آغاز شد و پرداخت الکترونیکی وجه ثبت نام و ثبت نام اینترنتی بوسیله کارتهای متصل به شبکه شتاب بهترین راه برای ثبت نام در این آزمون بود.

شب گذشته دکتر ابراهیم خدایی قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به درخواست داوطلبان درباره مشکلاتی که در پرداخت الکترونیکی وجه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۱ بوجود آمده است، گفته بود: برای رفع این مشکل مهلت زمانی ویرایش به مهلت زمانی ثبت نام اضافه شد.

ابراهیم خدایی در گفتگو با مهر افزود: به دلیل مشکلاتی که در پرداخت الکترونیکی وجه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۱ بوجود آمده است، داوطلبان درخواست کرده اند که تا رفع این مشکل، امکان ثبت نام وجود داشته باشد. مشکل پرداخت الکترونیکی ارتباطی به سیستم ثبت نام الکترونیک کارشناسی ارشد در داخل سازمان سنجش ندارد و امیدواریم این مشکل که خارج از سازمان سنجش است، به زودی رفع شود.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبانی که تاکنون ثبت نام نکرده اند می توانند با مراجعه به مراکز پستی کارت اعتباری ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد را خریداری کرده و در آزمون ثبت نام کنند.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

زمان برگزاری کنکور دکتری دانشگاه آزاد تغییر کرد/ برگزاری آزمون اسفند90

ی نوامبر 20 , 2011
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از تغییر در زمان برگزاری کنکور دکتری سال ۹۱ خبر داد و گفت: آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسفندماه ۹۰ برگزار می شود. عبدالله سجادی جاغرق در گفتگو با خبرنگار مهر، از تغییر زمان برگزاری کنکور دکتری دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: کنکور […]