افزایش ۵ رشته محل به انتخاب های داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه آزاد

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از افزایش امکان انتخاب رشته محل های داوطلبان آزمون دکتری سال ۹۲ این دانشگاه از یک مورد به ۵ مورد خبر داد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری ایرنا، ˈناصر اقبالیˈ روز چهارشنبه در نشست مطبوعاتی اظهار داشت: تاکنون داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه آزاد، صرفا حق انتخاب یک کدرشته محل را داشتند که در آزمون سال ۹۲ این امکان به ۵ کدرشته محل افزایش می یابد.

وی افزود: کدرشته محل اول انتخابی در آزمون دکتری امسال، محل برگزاری آزمون آنان خواهد بود.

به گفته اقبالی، رقابت داوطلبان آزمون دکتری سال ۹۲ دانشگاه آزاد در ۱۷۶ رشته و ۳۶۹ رشته محل برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: ثبت نام آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد از روز یکشنبه، ۲۶ آذرماه از طریق پایگاه اینترنتی مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.org آغاز می شود و تا روز سه شنبه، ۵ دی ماه ادامه خواهد داشت.

اقبالی هزینه ثبت نام داوطلبان آزمون دکتری سال ۹۲ دانشگاه آزاد را ۹۵ هزار تومان ذکر کرد.

وی با بیان اینکه آزمون دکتری دانشگاه آزاد امسال برای اولین بار به صورت تستی برگزار می شود، در توضیح این تصمیم گفت: به دلیل کثرت داوطلبان، عملا برگزاری آ‍زمون دکتری به صورت تشریحی امکان پذیر نیست و در آزمون گذشته، بعضی از استادان ما به ناچار ۱۲ تا ۱۵ هزار صفحه را تصحیح می کردند که کاری دشوار و زمان بر بود.

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با یادآوری اینکه ثبت نام داوطلبان بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد نیز همزمان با ثبت نام داوطلبان با آ‍زمون این دانشگاه در سایت مرکز آزمون صورت می گیرد به داوطلبان بدون آ‍زمون توصیه کرد در آزمون این دوره نیز شرکت کنند.

وی ادامه داد: ظرفیت پذیرش بدون آ‍زمون در هر رشته دکتری، ۲۰ درصد ظرفیت تعیین شده برای داوطلبان با آ‍زمون است و البته این ظرفیت به صورت مازاد اختصاص می یابد و جدا از ظرفیت درنظر گرفته شده برای داوطلبان با آ‍زمون است.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

آغاز ثبت نام دکتری92 دانشگاه آزاد از 26آذر

ش دسامبر 15 , 2012
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اعلام کرد که ثبت نام آزمون دکتری تخصصی سال ۹۲ این دانشگاه از یکشنبه ۲۶ آذرماه آغاز خواهد شد و تا سه شنبه ۵ دی ماه ادامه دارد. پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار مهر، ناصر اقبالی با اعلام این خبر اضافه کرد: داوطلبان […]