افزایش ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد ۹۲

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور از افزایش ۱۷ درصدی ظرفیت پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۲ نسبت به سال قبل خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از «حسین توکلی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: با وجود کاهش چهار درصدی تعداد شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد امسال در مقایسه با آزمون سال ۹۱ که آمار ۳۴ هزار و ۹۰ نفر کمتر است، ظرفیت پذیرش آن ۱۷ درصد افزایش یافته است.

وی یادآورشد: با ظرفیت های ایجاد شده، حدود ۹۷ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد امسال پذیرفته خواهند شد.

توکلی از اعلام نتایج اولیه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال ۱۳۹۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور از ساعت ۲۰ امروز، ۲۲ اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: این نتایج در قالب کارنامه تنظیم شده و از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر خواهد شد.

توکلی ادامه داد: حدود ۵۳ درصد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون کارشناسی ارشد امسال برای انتخاب رشته، مجاز شناخته شده اند.

سخنگوی سازمان سنجش تاکید کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره ۲) داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲ از امروز بر روی سایت اینترنتی سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبان ضرورت دارد قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته الکترونیکی، مطالب دفترچه را به دقت مطالعه کنند.

وی یادآور شد: هر داوطلب، حداکثر می تواند ۱۰۰ کدرشته محل را از میان کدرشته محل های رشته امتحانی یا رشته های امتحانی مجاز، انتخاب و به ترتیب اولویت مرتب کرده و در بازه زمانی ۲۴ تا ۲۸ اردیبهشت ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش در فرم انتخاب رشته الکترونیکی آزمون کارشناسی ارشد ثبت کند.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

اعلام برنامه دانشگاه تهران برای مصاحبه کنکور دکتری

ی مه 12 , 2013
معاون آموزشی دانشگاه تهران درباره نحوه پذیرش نهایی متقاضیان در کنکور دکتری و انجام مصاحبه از متقاضیان معرفی شده به این دانشگاه گفت: آزمون کتبی نداریم، ارزیابی تخصصی با نظر گروه‌ها انجام می شود. پرتال دانشگاهی به نقل از سید مهدی قمصری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: سال گذشته […]