افزایش رشته های دکتری در سال ۹۱ به اوج می رسد

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:گزارش افزایش تعداد رشته های کارشناسی ارشد و دکتری در سالهای ۸۹، ۹۰ و ۹۱ از سوی مدیر کل شورای گسترش وزارت علوم اعلام شد که بر این اساس تعداد رشته های دکتری در سال جاری به عدد ۵۹۲ و کارشناسی ارشد به عدد ۵۸۷ می رسد.
ابوالفضل حسنی درباره افزایش مجوزهای داده شده به رشته های دوره دکتری در دانشگاهها درباره تعداد رشته های راه اندازی شده دکتری در سال ۸۹ خاطرنشان کرد که تعداد ۶۴ رشته دکتری در سال ۸۹ راه اندازی شد.

مدیر کل شورای گسترش وزارت علوم همچنین تعداد رشته های راه اندازی شده در مقطع دکتری سال ۹۰ را ۴۹۳ رشته اعلام کرد که در مقایسه با سال ۸۹ رشد ۶۷۰ درصدی را نشان می دهد.

وی در این باره تاکید کرد: توسعه و گسترش دوره های دکتری جزء برنامه های پنج ساله و تاکیدات وزیر علوم است که البته شورای عالی انقلاب فرهنگی افزایش ۱۰ هزار نفری دانشجوی دکتری را در سال ۹۰ به وزارت علوم ابلاغ کرد.

این مقام مسئول در وزارت علوم همچنین با اشاره به آخرین وضعیت رشد رشته های دکتری در سه ماهه نخست سال جاری، اظهار داشت: در سه ماهه نخست سال ۹۱ تعداد این رشته ها به عدد ۵۹۲ افزایش یافت که نسبت به سال گذشته با ۲۰ درصد رشد همراه بوده است.

حسنی همچنین به رشد رشته های کارشناسی ارشد طی سالهای ۸۹، ۹۰ و ۹۱ اشاره کرد و گفت: در سال ۸۹ تعداد رشته‌های کارشناسی ارشد به ۵۷۶ رسید که پس از افزایش آن در سال ۹۰ به ۶۵۱ رشته، رشدی ۱۳ درصدی را نشان می دهد.

به گفته وی، در سه ماهه نخست سال جاری این رشته ها به عدد ۵۸۷ مورد رسید که این تعداد تقریباً مطابق با کل سال ۹۰ است.
مدیر کل شورای گسترش وزارت علوم خاطرنشان کرد که این افزایش رشته ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای سال تحصیلی ۹۲-۹۱ اعمال شده است.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

استخدام مهندس صنایع- 20 تیر 91

س جولای 10 , 2012
۱- کارشناس کنترل پروژه  شرکت تحقیقاتی معتبر خودروسازی از مهندسین صنایع با حداقل تجربه کاری ۲ سال مرتبط با کنترل پروژه و صنعت خودرو  jobsonkhodro@gmail.com ۲- مهندس صنایع آقا محدوده شرق تهران  ۰۹۳۶۳۲۱۴۷۲۶ ۳- کارشناس مهندسی صنایع با ۲ سال سابقه کار فکس: ۸۸۵۰۰۸۷۵ ۴- به یک نفر مهندس صنایع […]