اعلام نتایج اولیه نخستین آزمون دکتری در نیمه اول خرداد

ایسنا- معاون سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه نخستین آزمون نیمه‌ متمرکز دکتری در نیمه اول خرداد ماه خبر داد.

 دکتر طباطبایی با اشاره به اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری در نیمه اول خرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی ‌www.sanjesh.org، گفت: در نتایج اولیه اسامی داوطلبان، سه برابر ظرفیت پذیرش به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند و دانشگاه‌ها باید بر اساس مصاحبه و یا سوابق تحصیلی، پذیرفته‌شدگان نهایی را گزینش کنند.
 وی با بیان اینکه کارنامه داوطلبان بر اساس ۸۰ درصد نمره کتبی و ۲۰ درصد سوابق تحصیلی شامل معدل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد صادر می‌شود، تصریح کرد: اسامی داوطلبان بر اساس اولویت انتخاب کد رشته محل و نمرات کارنامه حداکثر به ۵ دانشگاه معرفی می‌شود.
 طباطبایی از پذیرش ۶ هزار داوطلب در آزمون دکتری خبر داد و افزود: دانشگاه‌ها می‌توانند در خرداد و تیر ماه به انجام گزینش مرحله دوم بپردازند و در نهایت نتایج نهایی آزمون در نیمه دوم شهریور ماه اعلام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

کلید سوالات کنکور دکتری به زودی منتشر می شود

د مه 2 , 2011
لیزنا- دکتر محمدحسین سرورالدین ، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره انتشار کلید کنکور دکتری تخصصی نیمه متمرکز سال ۹۰ گفت: روال سازمان سنجش این است که کلید آزمون های خود را منتشر کند و قطعاً در مورد این آزمون هم همین طور است کلید سئوالات باید با دقت کامل […]