اعلام زمان ثبت نام آزمون دکتری سال ۹۲

گروه آزمون و سنجش: ثبت نام آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز ph.D سال ۱۳۹۲ از روز جمعه سوم آذرماه به صورت اینترنتی آغاز می شود. مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور به ایرنا گفت: داوطلبان شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال آینده از جمعه سوم آذرماه ۹۱ تا چهارشنبه، ۸ آذرماه فرصت دارند تا با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org برای تکمیل تقاضانامه الکترونیکی ثبت نام خود اقدام کنند.

حسین توکلی افزود: دفترچه راهنمای شرکت در آزمون دکتری نیمه متمرکز از روز چهارشنبه، ۲۴ آبان ماه ۹۱ بر روی پایگاه اینترنتی سنجش قرار می گیرد و اطلاعیه راهنمای مربوط به شرایط ، ضوابط و نحوه ثبت نام از داوطلبان این آزمون نیز در نشریه پیک سنجش روز دوشنبه، ۲۹ آبان منتشر می شود. وی زمان برگزاری آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۲ را روز جمعه، ۱۸ اسفندماه ۹۱ اعلام کرد. تغییر در برنامه زمانی برگزاری آزمون دکتری از فصل بهار به زمستان به منظور فراهم کردن فرصت بیشتر برای دانشگاهها به منظور انجام مصاحبه دقیق و دیگر مراحل گزینش از داوطلبان صورت گرفته است.

اولین و دومین آزمون دکتری نیمه متمرکز دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، در بهار ۹۰ و بهار ۹۱ برگزار شد که با توجه به شروع سال تحصیلی از مهرماه، بسیاری از دانشگاه ها فاصله زمانی برگزاری آزمون، اعلام نتایج اولیه، انجام مصاحبه و اعلام نتایج نهایی را ناکافی و اندک می دانستند و خواستار برگزاری زودتر این آزمون بودند.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

تقلیل تعداد دروس امتحانی جامع دکترا در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

ی سپتامبر 9 , 2012
مدیرکل خدمات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی از تقلیل تعداد دروس امتحان جامع دکترا در واحدهای دانشگاه آزاد خبر داد. علی اصغر جعفری در گفتگویی، از تدوین آیین نامه شورای پذیرش دانشجویان ایرانی متقاضی انتقال از خارج کشور به دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد. وی افزود: کمیته و شورای پذیرش برای […]