اطلاعیه سازمان سنجش درباره آزمون کارشناسی ارشد۸۹؛ آزمون ارشد بیست و دوم در کمال امنیت برگزار شد

سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه‌ای بار دیگر بر برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال۱۳۸۹ در کمال امنیت و کیفیت مطلوب تاکید کرد.

به گزارش سرویس صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این اطلاعیه آمده است: بیست و دومین آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره های کارشناسی ارشدناپیوسته داخل ) برای ۱۳۹کد رشته امتحانی در ۴۰شهرستان مختلف کشور و در بیش از ۹۵ دانشگاه و موسسه آموزش عالی طی روزهای ۲۸ الی ۳۰ بهمن ماه بر اساس گزارشات واصله با نظم و ترتیب خاص با کیفیت مطلوب و در کمال امنیت برگزار شد.

در این آزمون تعداد ۷۶۶ هزار و ۹۴۴ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۶۳ هزار و ۱۸۸ نفر متقاضی شرکت در کد رشته امتحانی دوم نیز بوده‌اند که جمعاً برای برگزاری آزمون ۸۳۰ هزار و ۱۳۲ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شد.

همچنین نظر به اینکه آزمون داوطلبان ۳کد رشته امتحانی شامل کد رشته های امتحانی ۱۲۰۸ (مجموعه ریاضی)، ۱۲۵۱(مجموعه مهندسی برق )و ۱۲۷۷ (مهندسی کامپیوتر ) در دو جلسه (دو نیمروز)برگزار گردید لذا از لحاظ آماربرگزاری، آزمون برای ۹۰۴ هزار و ۷۷۲ داوطلب برگزار شد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است:‌ براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، نتیجه اولیه این آزمون در نیمه دوم اردیبهشت ماه ۱۳۸۹به صورت کارنامه تنظیم و به منظور آگاهی داوطلبان شرکت کننده در آزمون، بر روی سایت سازمان قرار داده می شود. آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می شوند، حق انتخاب کد رشته محل و یا کد رشته محل‌های مربوط از کد رشته امتحانی مجاز یا کد رشته های امتحانی مجاز را خواهند داشت.

بدیهی است ترتیبی اتخاذ خواهد شد که فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی به منظور ثبت نام در رشته قبولی و در موسسه آموزش عالی محل قبولی و برابر تقویم دانشگاهی در نیمه اول شهریور ماه ۱۳۸۹اعلام گردد.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

مصوبه ی دولت برای سهمیه ی متاهلان از سوی مجلس مردود شد

پ فوریه 25 , 2010
نمایندگان مجلس شورای اسلامی جزئیات طرحی را به تصویب رساندند که بر اساس آن مصوبه دولت برای اختصاص ۲۰ درصد کارشناسی ارشد به متاهلان از این پس جایی در سهمیه بندی های دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی نخواهد داشت. به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در […]