ادامه تحصیل همزمان با خدمت سربازی امکان‌پذیر نیست

ایسنا- جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ادامه تحصیل همزمان با انجام خدمت سربازی به هیچ وجه امکان‌پذیر نیست و با آموزش‌های خدمت متفاوت است.

سردار موسی کمالی، نحوه ادامه تحصیل مشمولان وظیفه را اعلام و خبر مربوط به نحوه ادامه تحصیل سربازان وظیفه همزمان با انجام خدمت سربازی که از سوی مسئولان دانشگاه علمی ـ کاربردی اعلام شده بود، را اصلاح کردند.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بر اساس مقررات خدمت وظیفه‌عمومی مشمولان وظیفه غیرغایب قبل از انجام خدمت سربازی مجاز به ادامه تحصیل تا مقطع دکتری هستند.
 کمالی افزود: آن دسته از سربازانی که بدون غیبت به خدمت سربازی‌ اعزام شده‌اند، چنانچه دارای مدرک دیپلم باشند، هر زمان که در دانشگاه پذیرفته شوند از خدمت ترخیص خواهند شد و باقی‌مانده خدمت سربازی را بعد از فراغت از تحصیل انجام خواهند داد، اما سربازان فوق‌دیپلم و بالاتر اگر حداکثر یک سال از تاریخ فراغت از تحصیل آن نگذشته باشد، برای ادامه تحصیل ترخیص خواهند شد.
 وی گفت: حداکثر ۱۰ درصد از مشمولان گروه پزشکی و دامپزشکی بنا به تقاضای وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد و موافقت ستاد کل نیروهای مسلح می‌توانند با کسب تخصص ادامه تحصیل دهند، بنابراین ادامه تحصیل همزمان با انجام خدمت سربازی به هیچ وجه امکان‌پذیر نیست.
 اجرای طرح‌های پرکننده اوقات فراغت سربازان
کمالی افزود: در اجرای فرامین مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا برای پر کردن اوقات فراغت سربازان وظیفه طرح‌هایی در نیروهای مسلح در دست اجراست، از جمله آموزش فنی حرفه‌ای گروهی از کارکنان وظیفه که بر اساس این طرح با همکاری سازمان فنی حرفه‌ای کشور گروهی از کارکنان وظیفه در مدت خدمت سربازی آموزش‌های فنی حرفه‌ای را می‌بینند که گسترش این آموزش‌ها جزء برنامه‌های نیروهای مسلح است. 
 به گزارش ایسنا، کمالی در ادامه افزود: بر اساس یکی دیگر از طرح‌ها در نظر است بخشی از آموزش‌های عمومی و تخصصی نیروهای مسلح با همکاری بعضی از دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه علمی ـ کاربردی به صورت واحدهای درسی یا پودمانی تعریف و سربازان در اوقات فراغت خود در مراکز آموزشی نیروهای مسلح آن واحدها یا پودمان‌های درسی طی نمایند و قادر باشند پس از پایان خدمت آن را تکمیل کند و به اتمام برسانند و مدرک تحصیلی بگیرند.
 وی گفت: این طرح فعلا به صورت آزمایشی برای یک دوره و تعداد محدودی حدود ۱۰۰۰ نفر در مرکز آموزشی سپاه شروع خواهد شد و پس از ارزیابی موضوع و بررسی معایب و محاسن، طرح جامع آن تهیه و در نیروهای مسلح اجرا می‌شود.
 کمالی افزود: بنابراین آموزش‌های ضمن خدمت سربازی با ادامه تحصیل همزمان با انجام خدمت سربازی متفاوت بوده و خبر مورد اشاره اصلاح می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

پذیرش بدون کنکور دانشجوی دکتری در فردوسی مشهد

چ مارس 16 , 2011
ایسنا- دانشگاه فردوسی مشهد در دوره‌های دکتری تخصصی(Ph.D ) بدون شرکت در آزمون برای سال تحصیلی ۹۱-۹۰ دانشجویان ممتاز را می پذیرد. دانشگاه فردوسی مشهد جهت ادامه تحصیل متقاضیان ورود به دوره دکتری بدون آزمون و با استناد به آیین نامه ویژه دانشجویان ممتاز و استعدادهای درخشان، از طریق بررسی […]