۲۵فروردین؛ زمان برگزاری آزمون دکتری

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری دومین آزمون نیمه متمرکز دکتری تخصصی، گفت: دومین آزمون برای پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور روز ۲۵ فروردین ماه سال ۹۱ برگزار می شود.

دکتر محمدحسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: زمان قطعی ثبت نام برای داوطلبان آزمون دکتری سال ۹۱ پس از نهایی شدن منابع آزمون اعلام می شود.

وی افزود: منابع آزمون به زودی نهایی می شود و از سوی سازمان سنجش به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. با توجه به تخصصی تر شدن دومین آزمون دکتری بر اساس توصیه شورای عالی انقلاب فرهنگی تعداد دروس و منابع نیز افزایش یافته است.

سرورالدین با اشاره به تعیین تکلیف برای افزایش ظرفیت آزمون دکتری سال ۹۰ گفت: افزایش ظرفیت کنکور دکتری ۹۰ پس از اعلام ظرفیت نهایی دانشگاهها تا بهمن ماه انجام می شود.

وی اضافه کرد: دانشگاهها ظرفیت جدید خود را به میزان حدود ۳ هزار نفر به وزارت علوم اعلام کرده اند که به زودی و پس از نهایی شدن ظرفیت اعلامی از دو دانشگاه باقیمانده، مراحل اجرایی افزایش آغاز می شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پس از نهایی شدن ظرفیت اعلامی از سوی دانشگاهها، فرم انتخاب رشته افراد حائز شرایط منتشر می شود و افراد می توانند آن را تکمیل کنند.

به گزارش مهر، شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۶۹۲ این شورا در بیست و یکم تیرماه ۹۰، مصوب کرد ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری از ۵ هزار و ۶۰۰ نفر به ۱۰هزار نفر افزایش پیدا کند. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در راستای اجرایی شدن این مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعلام کرد که در نظر دارد این افزایش ظرفیت را با توجه به توانمندی، قابلیت علمی، آموزشی و پژوهشی موجود در هر دانشگاه انجام دهد.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

استخدام مهندس صنایع - 30 ابان 90

د نوامبر 21 , 2011
۱-     دعوت به همکاری، گروه صنایع ساختمان آبادگران از مهندسین صنایع، مدیریت بازرگانی و صنعتی دعوت به همکاری می نماید. –   حداقل ۵ سال سابقه کاری –   تسلط به زبان انگلیسی و نرم افزارهای office –   ساکن کرج یا حومه به منظور ارسال رزومه کاری با  info@abadgarangroup.com و یا تلفکس […]