کنکور دکتری ۹۱ آغاز شد/ رقابت ۱۷۸ هزار نفر در دومین دوره آزمون

آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۱ صبح امروز جمعه ۲۵ فروردین با برگزاری آزمون اختصاصی آغاز شد و با برگزاری آزمون عمومی در بعدازظهر امروز پایان می یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، در آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۱ تعداد ۱۷۸ هزار و ۴۲۷ داوطلب شرکت کردند که از این تعداد ۷۰ هزار و ۴۹۸ نفر معادل ۳۹٫۵۱ درصد داوطلبان زن و ۱۰۷ هزار و ۹۲۶ نفر معادل ۶۰٫۴۹ داوطلبان مرد هستند که این آمار نسبت به سال گذشته ۳۵٫۴۵ درصد افزایش داشته است.

آزمون دکتری سال ۹۱، شامل ۹ گروه آموزشی و ۲۸۵ کد رشته امتحانی شامل گروه علوم انسانی، علوم پایه، فنی – مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، علوم پزشکی، دامپزشکی، زبان خارجی، تربیت بدنی و علوم پزشکی است.

آمار نهایی داوطلبان شرکت کننده در آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری سال ۹۱ 

گروه آموزشی تعداد داوطلبان تعداد کدرشته
گروه علوم انسانی ۶۸ هزار و ۸۳۱ داوطلب ۴۷ کد رشته
گروه علوم پایه ۲۹ هزار و ۷۴۷ داوطلب ۴۸ کد رشته
گروه فنی – مهندسی ۳۳ هزار و ۶۴۰ داوطلب ۷۳ کد رشته
گروه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ۱۷ هزار و ۲۸۷ داوطلب ۵۱ کد رشته
گروه زبان های خارجی  ۱۳ هزار و ۸۵۸ داوطلب  ۱۱ کد رشته
گروه هنر  ۶ هزار و ۶۲۳ داوطلب  ۶ کد رشته
گروه علوم پزشکی     ۳ هزار و ۶۰ داوطلب   ۱۹ کد رشته
گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی  ۴ هزار و ۶۷ داوطلب ۵ کد رشته
    در گروه علوم دامپزشکی ۱ هزار و ۶۰۸ داوطلب  ۲۵ کد رشته

در این آزمون ضریب زبان انگلیسی ۲، ضریب استعداد تحصیلی یک و ضریب مجموعه دروس اختصاصی به عنوان یک ماده امتحانی ۴ در نظر گرفته شده است. ضریب دروس اختصاصی در گروه علوم پزشکی برابر مندرجات دفترچه راهنما در برابر هر درس به طور جداگانه درج شده است.

آزمون در ۲۸۵ کد رشته، ۳۲ شهر و ۹۴ حوزه امتحانی برگزار می شود. آزمون اختصاصی در صبح امروز و آزمون عمومی در بعدازظهر امروز خواهد بود.

نتایج اولیه آزمون دکتری سال ۹۱ در ۳ خرداد ۹۱ به صورت کارنامه به اطلاع داوطلبان می رسد و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته بر اساس برنامه زمانی از ۳ خرداد تا ۷ خرداد می توانند پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته، نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده و کد رشته های انتخابی را در فرم وارد کنند.

معرفی اولیه داوطلبان به صورت سه برابر و ۸۰ درصد نمره آزمون کتبی و ۲۰ معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد (معدل های تراز می شوند) و سهمیه داوطلبان صورت می گیرد و فهرست اسامی پذیرفته شدگان به منظور شرکت در مصاحبه و دیگر مراحل گزینش با توجه به معرفی حداکثر در سه کد رشته محل در پایان خردادماه از سوی سازمان سنجش منتشر می شود و معرفی شدگان باید بر اساس برنامه اعلامی از سوی دانشگاهها در مصاحبه شرکت کنند.

فهرست اسامی پذیرفته شدگان ۲۰ شهریور منتشر می شود و کارنامه نهایی نیز در اواخر شهریور ماه ۹۱ از طریق سازمان سنجش منتشر می شود.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

استخدام مهندس صنایع- 22 فروردین 91

ج آوریل 13 , 2012
۱-      شرکت سیما چوب عنوان شغل تعداد سابقه کار برنامه ریزی تولید و مهندسی صنایع ، فوق لیسانس/ لیسانس/ فوق دیپلم ۳ حداقل ۳ سال متقاضیان به همراه رزومه و مدارک شخصی جهت تکمیل فرم به آدرس: جاده قدیم قم کهریزک- سه راهی مهدی آباد- عبدل آباد – جاده سولفاتیک […]