کارت کنکور دکتری از ۲۱ فروردین توزیع می‌شود

کارت ورود به جلسه آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۱ از روز دوشنبه ۲۱ فروردین ماه به صورت اینترنتی توزیع می شود و داوطلبان تا روز ۲۴ فروردین ماه با ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان دریافت کارت کنکور را دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره توزیع کارت کنکور دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۱ فردا ۱۷ فروردین از سوی این سازمان منتشر می شود. همچنین توضیحات مربوط به کارت کنکور دکتری در نشریه پیک سنجش در روز دوشنبه ۲۱ فروردین منتشر خواهد شد.

۱۷۸ هزار و ۴۲۷ داوطلب در آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۱ ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۷۰ هزار و ۴۹۸ نفر معادل ۳۹٫۵۱ درصد داوطلبان زن و ۱۰۷ هزار و ۹۲۶ نفر معادل ۶۰٫۴۹ داوطلبان مرد هستند.

آزمون دکتری سال ۹۱، در روز جمعه ۲۵ فروردین برگزار می شود و آزمون اختصاصی در صبح روز جمعه و آزمون عمومی در بعدازظهر روز جمعه در ۹ گروه آموزشی و ۲۸۵ کد رشته امتحانی شامل گروه علوم انسانی، علوم پایه، فنی – مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، علوم پزشکی، دامپزشکی، زبان خارجی، تربیت بدنی و علوم پزشکی و ۳۲ شهرستان برگزار می شود.

برای هر یک از آزمون ها یک پاسخنامه جداگانه در اختیار داوطلب قرار می گیرد و ضریب آزمون زبان انگلیسی ۲، ضریب آزمون استعداد تحصیلی یک و ضریب مجموعه دروس اختصاصی به عنوان یک ماده امتحانی ۴ در نظر گرفته شده و ضریب دروس اختصاصی در گروه علوم پزشکی برابر مندرجات دفترچه راهنما در برابر هر درس به طور جداگانه درج شده است.

نتایج اولیه آزمون دکتری سال ۹۱ در ۳ خرداد ۹۱ به صورت کارنامه به اطلاع داوطلبان می رسد و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند از ۳ تا ۷ خرداد با مراجعه به سایت سازمان سنجش، پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته، نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده و کد رشته های انتخابی را در فرم وارد کنند.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

تعیین محل آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد توسط داوطلبین از سال آینده

ج آوریل 6 , 2012
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی،گفت: از سال آینده داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون توجه به رشته /شهر انتخابی خود می‌توانند در نزدیکترین حوزه به محل زندگی شان در آزمون شرکت کنند. به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالله سجادی جاغرق اظهار داشت: به دلیل مشکلات و مخاطراتی که در […]