پایان مهلت انتخاب رشته دکتری ساعت ۲۴ امشب (۹خرداد)

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت انتخاب رشته آزمون نیمه متمرکز ‌دکترای سال ۹۱ ساعت ۲۴ امشب پایان می‌یابد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار علمی «خبرگزاری دانشجو»، گفت: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون دکتری که تاکنون نتوانستند انتخاب رشته کنند، می‌توانند تا ساعت ۲۴ امروز، سه‌شنبه، ۹ خرداد ماه به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و انتخاب رشته کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش بیان داشت:‌ همچنین داوطلبانی که در زمان تعیین شده فرم انتخاب رشته الکترونیکی خود را در سایت سازمان سنجش تکمیل کرده‌اند نیز تا پایان امروز می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  فرم انتخاب رشته خود را مشاهده و در صورت لزوم کد رشته های انتخابی خود را اصلاح کنند.

توکلی تصریح کرد: این داوطلبان می‌توانند در صورت ضرورت کدرشته‌های انتخابی خود را بر اساس مفاد اطلاعیه سازمان سنجش که در سایت این سازمان قرار داده شده است، ویرایش کنند.

وی بیان داشت: مدت زمان پیش بینی شده برای تکمیل فرم انتخاب رشته ۳۰ دقیقه می باشد و تنها یک بار قابل ویرایش است که به داوطلبان توصیه می‌شود در تکمیل این فرم نهایت دقت را داشته باشند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، پس از انتشار فهرست اسامی معرفی شدگان تا چند برابر ظرفیت از طریق سایت سازمان سنجش به منظور شرکت در مصاحبه، دیگر مراحل گزینش حداکثر در سه کدرشته محل و انجام مصاحبه توسط دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی انجام می شود.

توکلی تصریح کرد: گزینش نهایی داوطلبان بر اساس نمره کل نهایی حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون کتبی، ۲۰ درصد معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد که این معدل ها تراز شده با ضریب یک است، نمره مصاحبه اعلامی با ضریب دو و سهمیه داوطلبان انجام می شود.

وی بیان داشت: در مجموع ۱۰ هزار نفر در آزمون نیمه متمرکز دکتری پذیرش می شوند که نتایج نهایی این آزمون ۲۰ شهریور ماه اعلام می شود.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

اعلام ظرفيت نهايي كنكور كارشناسي ارشد91 به تفكيك و نتايج نهايي در دهه دوم شهريور اعلام می شود

س مه 29 , 2012
پرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو:مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به ظرفیت پذیرش بیش از ۸۵ هزار نفری در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۱، جزییات ظرفیت پذیرش در این دوره از آزمون را به تفکیک دوره‌های مختلف تحصیلی تشریح کرد. حسین توکلی با اشاره به پذیرش ۸۲ هزار […]