ویژگی سوالات آزمون نیمه متمرکز دکتری

لیزنا – معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در آزمون نیمه متمرکز دکتری که برای اولین بار توسط سازمان سنجش برگزاری می شود، دفترچه سئوالات شخصی سازی شده و نحوه چیدمان سئوالات برای هر داوطلب متفاوت خواهد بود.

 به گزارش لیزنا به نقل از مهر ،ابراهیم خدایی با اعلام این خبر افزود: در این آزمون نحوه چیدمان سئوالات هر فرد با داوطلبی که در کنارش قرار دارد متفاوت است.
وی با اشاره به ظرفیت پذیرش در این آزمون نیز اظهار داشت: در آزمون نیمه متمرکز دکتری ۵ هزار و ۶۰۰ نفر پذیرفته می شوند و با احتساب پذیرش استعدادهای درخشان این تعداد به ۶ هزار و ۵۰۰ نفر می رسد.
 معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ۱۳۴ هزار نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند و آزمون ۲۵ فرودین ماه در ۳۱ مرکز و شهرستان کشور برگزار می شود.
وی اظهار داشت: آزمون سئوالات زبان و استعداد تحصیلی صبح و آزمون دروس تخصصی بعدازظهر برگزار خواهد شد.
 خدایی با بیان اینکه بیشترین آمار شرکت کنندگان در این آزمون به تهران مربوط می شود، گفت: ۳۳ هزار نفر از ثبت نام کنندگان در تهران امتحان می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

برگزاری آزمون دکتری در ۲۵ فروردین

چ آوریل 6 , 2011
ایسنا – مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به ثبت‌نام حدود ۱۳۱ هزار و ۶۰۰ داوطلب در اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری، گفت: توزیع کارت آزمون از ۲۱ فروردین ماه آغاز می‌شود.  دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به برگزاری […]