نسبت پذیرش دختران و پسران در کنکور ارشد

به گفته مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، امسال نسبت پذیرش دختران و پسران در کنکور کارشناسی ارشد در مقایسه با سال گذشته به صورت تصادفی یکسان شده و ۴۵ به ۴۳ هزار است.
حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: براساس نتایج اعلام شده بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش، ۸۹ هزار و ۲۵۶ داوطلب به عنوان پذیرفته شدگان نهایی معرفی شده اند که از این تعداد ۴۵ هزار و ۴۵۷ داوطلب زن و ۴۳ هزار و ۷۹۹ داوطلب مرد هستند که همین نسبت به طور تصادفی در تعداد پذیرفته شدگان سال گذشته کنکور کارشناسی ارشد نیز تکرار شد.

وی ادامه داد: ۵۱ درصد شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد امسال را دختران و ۴۹ درصد را پسران تشکیل می دادند.

وی اظهار داشت: امسال ۱۲ هزار ظرفیت جدید برای کارشناسی ارشد افزوده شده است.

به گفته مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، در دوره روزانه امسال ۳۶ هزار و ۷۱۱ نفر،‌ ۱۶ هزار و ۵۳۰ نفر در دوره شبانه، ۱۸ هزار و ۲۹ نفر در دانشگاه پیام نور، ۹ هزار و ۴۹۸ نفر در دانشگاههای غیرانتفاعی، ۴ هزار و ۱۸۵ نفر در واحدهای بین الملل، ۳ هزار و ۲۷۲ نفر در دوره های مجازی و یک هزار و ۳۲ نفر در دوره های نیمه حضوری مقطع کارشناسی ارشد ۹۱ پذیرفته شدند.
مشاور عالی سازمان سنجش، همچنین با اشاره به افزایش ظرفیت پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد امسال، اعلام کرد: با احتساب داوطلبان بدون آزمون، آمار قبولیهای این آزمون به ۹۵ هزار داوطلب خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: تعداد ۶ هزار داوطلب با استفاده از آیین نامه تسهیلات دانشجویان استعداد درخشان و بدون آزمون در این دوره پذیرفته می شوند.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

استخدام مهندس صنایع- 14 شهریور 91

س سپتامبر 4 , 2012
۱- شرکت پرنیان مهیار عضو گروه تولیدی مهرام و فعال در زمینه توزیع و پخش محصولات غذایی و بهداشتی از علاقمندان به کار در صنعت پخش جهت اشتغال در محیطی معتبر و پویا در رده هایشغلی زیر دعئت به همکاری می نماید. مدیر منابع انسانی، ترجیحا فوق لیسانس، حداقل ۱۰ […]