مهم: درباره آزمونها

6

سلام به همه

دیروز آزمون ۱ برگزار شد و خیلی از شماها تو اون شرکت کردید( که بازم میگم امسال برای اولی بار معتقدم۸۰ الی ۹۰ درصد شرکت کنندگان قوی و خوب تو آزمونای دپارتمان شرکت کردن).

تو ۲ تا گرایش مجموعا نزدیک ۲۰۰۰ نفر شرکت کرده بودن که شاید حدود یک دهم یا دو دهم این جمعیت از رتبشون راضی باشن (خیلی از بچه ها موقع شروع با هدف رتبه ۱ شروع می کنن). این یعنی شاید بالای ۱۵۰۰ نفر از بچه ها از رتبشون راضی نباشن.

اتفاقی که از این به بعد میفته اینه: یه سری از بچه ها از نظر روحی کم میارن و یواش یواش بی خیال میشن. تو این شرایط افرادی برنده هستن که صبور باشن و حوصله کنن و مطمئن باشن شرایط اونا تو ۳ ماه و نیم آینده تغییر می کنه.

امتحانات تستی یه ویژگیهایی داره که باید اونا رو بدونیم. شما اول کلی نکته و مفهوم می خونین که استفاده از اون نکاتی که خوندینریه داستان دیگه داره. برای همین دفعات اول که از خودتون امتحان می گیرید، چون هنوز استفاده از اونا رو کامل یاد نگرفتید، زیاد غلط می زنین. پس نیاز به تمرین و امتحان زیاد داره. مطمئن باشید یه راه اصلی پیشرفت تو این امتحانا تست و تمرین زیاده.

بحث دوم زمان کم این جور امتحاناست (مخصوصا برای بچه های صنایع-صنایع). باید سعی کنید و تمرین کنید هر درس رو تو زمان خودش بزنین و از وقت بقیه درسا برای درس دیگه استفاده نکنین. راهش هم اینه که تستهایی که احساس می کنین وقت گیرن رو نزنین (حتی اگه احساس می کنین بلدین) و با یه علامت مشخص کنین و بعدا اگه رسیدین بیاین اونا رو بزنین. بعضی دوستان حتی وقتی بعد خوندن سوال ایده ای برای حل اون سوال ندارن باز هم براش وقت می ذارن و سعی می کنن ببینن راه حلی برای اون سوال پیدا می کنن یا نه. که این کار اشتباه محضه. باید این توانایی رو بدست بیارید که در مورد این جور سوالایی که گفتم بی درنگ برید سراغ سوال بعدی (حتی اگه چند سوال پشت سر هم چنین ویژگی داشته باشن). اینجوری تو مدیریت زمانتون بهتر عمل خواید کرد ایشالا.

توجه: چون هر سال اینجوریه که شما تا روز آزمون سراسری از زمان کنکورتون با خبر نمی شین، قرار شده تو یکی دو تا از آزمونا بدون خبر قبلی وقت آزمون رو دستکاری کنن. پس آمادگیش رو داشته باشین و وقتی دفترچه رو بهتون دادن حتما وقتش رو از رو جلدش نگاه کنین.

ایشالا همگی شاد و موفق و سلامت باشید.

 

ایوزیان

6 دیدگاه برای “مهم: درباره آزمونها

 1. سلام استاد
  خسته نباشید،استاد ماهایی که صنایع-صنایع می خوایم امتحان بدیم،روز قبلش کدومو میتونیم امتحان بدیم؟سیستم اقتصادی یا سیستم و بهره وری؟
  کدوم شناوره؟

  1. ممنون از پاسخگویی تون ولی آخه تو دفترچه نوشته کسایی که کارشناسی صنایع خوندن نمی تونن بهره وری بدن؟
   پس چیکار کنیم؟

 2. سلام استاد.
  لطفا بگید از آزمون بعد جوابارو بعد از آزمون بهمون بدن نه اینکه ۴ ساعت بعد از اتمام آزمون جوابا رو رو سایت بذارن! هم جوابا دیر بهمون میرسه و هم باید جوابا رو ۲ ساعت تو مانیتور تحلیل و بررسی کنیم.
  اگه اینو به موسسه بگید که از آزمون بعدی عملی کنه خیلی ممنون میشم، باور کنید اکثر بچه ها هم این خواسته ی منو دارن.
  با تشکر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

منابع کنکور دکتری تا دو هفته دیگر اعلام خواهد شد

ش نوامبر 5 , 2011