ملاک های مصاحبه در آزمون دکتری مورد بررسی قرار می گیرد

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از مهر، دکتر ابراهیم خدایی با حضور در خبرگزاری مهر در پاسخ به پرسشی درباره روشن شدن ملاک های مصاحبه افزود: به همین منظور باید ملاک های مصاحبه در دکتری روشن باشد تا داوطلب بداند در صورتی که در مصاحبه شرکت می کند با چه مواردی روبرو می شود و خلاقیت یا اطلاعات کلی وی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی گفت: هر زمان که داوطلب احساس اغنایی در روند پذیرش داشته باشد و با یک فرآیند روشن و شفاف روبرو باشد می تواند حتی در صورت پذیرفته نشدن هم آن را به راحتی بپذیرد.
خدایی اضافه کرد: در همین زمینه ما در آزمون دکتری سال ۹۱ یک نظرسنجی از ۱۳۰ هزار داوطلب کنکور دکتری انجام دادیم که ۸۵ درصد معتقدند وزن مصاحبه در پذیرش دکتری باید کمتر از ۵۰ درصد باشد و ۲۳ درصد معتقدند که مصاحبه نباید در پذیرش دخیل باشد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: در این میان تنها ۵ درصد افرادی که در نظرسنجی شرکت کردند موافق بودند که وزن مصاحبه باید بیش از ۷۵ درصد در پذیرش دکتری موثر باشد.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

استخدام مهندس صنایع 12 آذر 91

ی دسامبر 2 , 2012
۱- مهندس متالورژی  خانم  جهت آزمایشگاه در  شهرک صنعتی عباس آباد  سرویس از سه راه افسریه ۳۶۴۲۳۸۳۸ ۳۶۴۲۳۸۳۹ برای دریافت موارد بعدی آگهی های استخدام مهندسی صنایع ۹۱/۹/۱۲ به این لینک مراجعه نمایید.