معرفی فرادرس

بزرگترین منبع فیلم های آموزشی دانشگاهی و مهندسی

برای رفتن به سایت فرادرس کلیک نمایید

آموزش‌هایی فراتر از کلاس درس

اگر اطلاعات ارائه شده سر کلاس درس برایتان کافی نیست و به دنبال اطلاعات و یادگیری بیشتر هستید، سایت فرادرس می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. فرادرس سامانه‌ای است که به صورت آنلاین امکانات آموزشی را در اختیار معلمان و دانشجویان می‌گذارد. فرادرس، بزرگترین دانشگاه آنلاین ایران است که بهترین آموزش‌ها را به بیش از ۳۰ هزار دانشجوی عضو خود از سراسر جهان، ارائه می‌کند. همچنین علاوه بر دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در کشور‌های مختلف، دانشجویانی از کشور‌های افغانستان، تاجیکستان، عراق (و اقلیم کردستان) و ترکیه به عنوان دانشجویان غیر ایرانی می‌توانند از امکانات فرادرس استفاده کنند.

با مراجعه به بخش «دسته‌بندی‌های فرادرس» می‌توانید منابع آموزشی مورد نیاز خود را پیدا کنید. این دسته‌بندی‌ها براساس موضوع و رشته شامل مواردی همچون برنامه‌نویسی، علوم رایانه و هوش مصنوعی، مهندسی برق و… می‌شود. استفاده از امکانات این سایت به دو بخش رایگان و پرداخت هزینه تقسیم می‌شود. بخش‌های رایگان آموزشی سایت را با عضویت در این سایت می‌توانید استفاده کنید. اما بخش‌های پولی آن نیز با توجه به هزینه‌ کلاس‌های سنتی به صرفه به نظر می‌رسد. اگر قصد یادگیری درسی را دارید می‌توانید با کمک سایت فرادرس سریع‌تر آموزش‌های لازم را دریافت کنید. برای استفاده از امکانات این سایت به www.faradars.org سر بزنید.

تاریخچه فرادرس

گامهای نخست راه اندازی پروژه فرادرس، در سال ۱۳۸۷ با ارایه آموزش های مرتبط با هوش مصنوعی و برنامه نویسی برداشته شد. فرادرس، پس از مدت کوتاهی، در زمستان ۱۳۹۰، توانست عنوان بهترین پروژه آنلاین آموزشی ایران به انتخاب کاربران را در چهارمین جشنواره وب ایران کسب کرده و در ادامه به صورت گام به گام، مسیر تبدیل شدن به بزرگترین پلتفرم دروس دانشگاهی کشور را طی کرد.

گستره مخاطبین فرادرس

فرادرس هم اکنون این افتخار را دارد که به عنوان بزرگترین دانشگاه آنلاین ایران، ناب ترین آموزش ها را به بیش از ۲۰۰ هزار دانشجوی عضو خود از سراسر جهان، ارایه نماید. امروزه فرادرس نه تنها، دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در کشور های مختلف را به عنوان «دانشجوی فرادرس» با خود دارد، بلکه دانشجویانی از کشور های افغانستان، تاجیکستان، عراق (و اقلیم کردستان) به عنوان دانشجویان غیر ایرانی فرادرس، از آموزش های علمی و دانشگاهی آن، بهره می برند. دانشجویان فرادرس هم اکنون در هر ۶ ماه، بیش از یک میلیون ساعت مطالعه دانشگاهی توسط دروس فرادرس دارند.