مصوبه‌ای برای دوره دکتری

دکتر حسن غفوری فرد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره روند افزایش ظرفیت تربیت دانشجوی دکتری به ۱۰هزار نفر گفت: وقتی که تصمیم گرفته شد ظرفیت دکتری افزایش پیدا کند، چند مشکل پیش آمد که یکی از آنها این بود که سهمیه استادان این اجازه را نمی داد.

افزایش سهمیه تربیت دانشجوی دکتری برای استادان

وی افزود: در واقع من نیز که استاد تمام هستم برای پذیرش دانشجوی دکتری یک ظرفیت مشخص ۴ نفر را دارم از همین رو پیشنهاد کردیم که قانون ظرفیت اساتید تغییر یابد و این تعداد ۴ نفر به ۶ نفر افزایش پیدا کند.

دستور توقف بازنشستگی اساتید برای تامین استاد در دکتری

غفوری فرد اظهار داشت: یک نکته دیگر اینکه همزمان با این مسئله موضوع بازنشستگی اساتید مطرح شده بود که رئیس جمهور دستور داد این موضوع متوقف شود تا از نیروی این استادان هم به همین منظور استفاده شود.

تخصیص بودجه دکتری ۹۰ از بودجه ریاست جمهوری و بودجه سال ۹۱ وزارتخانه ها

وی همچنین از اختصاص بودجه مخصوص برای افزایش ظرفیت دانشجویان دکتری خبر داد و گفت: نکته دیگر امکانات دانشگاهها بود که برای تربیت دانشجویان دکتری نیاز به امکانات آموزشی و تحصیلات تکمیلی داشتند و از همین رو قرار شد بودجه مخصوصی به  آن اختصاص دهند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: مقرر شد رئیس جمهور این بودجه را تخصیص دهد. با توجه به اینکه فرآیند آموزشی دانشجوی دکتری قبل از وارد شدن به پژوهش دو سال طول می کشد، در این فاصله هم با بودجه ای که مخصوص این کار است و امکاناتی متناسب با تعداد دانشجویان، دانشگاه آماده پذیرش این گروه از دانشجویان می شود.

وی درباره نحوه تامین این بودجه یادآور شد: بخشی از این بودجه، از بودجه ریاست جمهوری خواهد بود و بخشی هم در بودجه سال ۹۱ وزارتخانه ها گنجانده می شود.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

ملاک اصلی پذیرش داوطلبان کنکور دکتری/ نمره کتبی کنکور ملاک قبولی نیست

چ سپتامبر 21 , 2011
رئیس سازمان سنجش در پاسخ به اعتراضات برخی داوطلبان آزمون نیمه متمرکز دکتری گفت: ملاک قبولی افراد، نمرات مصاحبه دانشگاهها بوده است اما با این وجود داوطلبان در صورت اعتراض می توانند به سازمان سنجش مراجعه کنند. دکتر محمد حسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: هر فردی که […]