مرجع زبان عمومی دکتری چیست؟

 

بسیاری از دانشجویان می پرسند چه کتابی برای کنکور دکتری مناسب است؟ زبان عمومی دکتری آیا منبع جامعی دارد؟

با حضور کتاب «زبان عمومی دکتری زیر ذره‌بین» چاپ انتشارات نگاه دانش و به قلم اساتید «جهانشاهی» و «یوسف‌زاده»، پاسخ به این سوال دیگر دشوار نیست. اکنون دانشجویان با خیال راحت می‌توانند بر روی تک منبعی مطمئن با پاسخهای صحیح تمرکز کنند و طبق آنچه در کنکورهای قبل نیز شاهدش بودیم، نتیجه مطلوب را کسب کنند. 

اما در این کتاب چه مواردی گنجانده شده است؟

پاسخ‌های واقعاً تشریحی کنکور دکتری کلیه رشته‌ها

علوم انسانی، فنی‌مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، علوم پزشکی، هنر و گروه زبان

پاسخ جامع کنکور دکتری ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶ (کافی‌است پاسخ‌ها را قیاس کنید)

ترجمه و تحلیل خط‌به‌خط کلیه کنکورهای دکتری ۷ سال اخیر با وفاداری کامل به متن

آمـوزش جامع گرامـر (دستور زبان) – از مبتدی تا پیشرفته

با بیان محاوره و طنز؛ حاوی ۷۰۰ مثال ترجمه‌شده و ۱۰۰ تست واقعاً تشریحی

بیان دستور زبان صفر تا صد (از مبتدی تا پیشرفته) با رویکرد ارائه فنون ترجمه

راهنمای جامع واژگان با پوشش صددرصدی لغات دکتری

آموزش جامع ریشه، پیشوند، پسوند؛ ۱۵۰ تست منتخب با آموزش طریق تست‌زنی

پوشش منتخب واژه‌های کتب ۵۰۴، ۱۱۰۰، لغات ضروری تافل و high school

پوشش کامل لغات مهم آزمون‌های داخلی، TOEFL و GRE (با ترجمه جامع)

بیان مترادف، معنی، اقسام کلمه و تحلیل آماری دقیق تعداد تکرار هر واژه در کنکور دکتری

تکنیک‌های پاسخ به سؤالات درک مطلب بر اساس کنکور دکتری

تشریح کلیه تکنیک‌های درک مطلب به همراه ذکر مثال از کنکور برای تثبیت آن

نمونه سؤالات آزمون‌های واقعی تافل ۲۰۱۶-۲۰۱۷؛ کتاب کیت تافل؛ تافل پترسون

نمونه سؤالات تألیفی شبیه‌سازی‌شده کنکور دکتری با پاسخ تشریحی

این جلد از کتاب، با وجود چند هزار تست و جمله ترجمه شده زبان انگلیسی، شما را از خواندن هر منبع تست دیگری برای کنکور دکتری بی نیاز خواهید نمود. ترجمه های این جلد، عاری از هرگونه اشکال بوده و سعی شده است تا به گونه ای ارائه شود که بیشترین میزان وفاداری به صورت سوال وجود داشته باشد.


اطلاعات کتاب
عنوان کتاب:
زبان عمومی دکتری زیر ذره بین 

ناشر: انتشارات نگاه دانش

مولفین: الناز یوسف زاده بری، هادی جهانشاهی

تعداد صفحات: ۵۲۰ صفحه در قطع رحلی (A4) – رنگی

قیمت: ۳۵٫۰۰۰ تومان

تاریخ آخرین انتشار: ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶


شما می‌توانید بخش‌هایی از این کتاب منحصر به فرد را از لینک زیر دانلود نمایید:

دانلود رایگان بخش‌هایی از کتاب زبان عمومی دکتری زیر ذره بین

دانلود کتاب زبان عمومی دکتری زیر ذره بین


مزیت این کتاب نسبت به سایر منابع موجود کنکور دکتری در چیست؟

کتاب حاضر، تحت عنوان «زبان عمومی دکتری زیر ذره‌بین»، چهارمین عضو خانواده این سری از کتاب‌هاست. با توجه به استقبال دانشجویان از سری کتاب‌های زبان زیر ذره‌بین، اولین چاپ این کتاب مصادف با بیست و دومین چاپ از مجموعه کتب زبان عمومی زیر ذره‌بین شد. مهم‌ترین مزیت این کتب وجه تحقیقاتی آن است که تاکنون در زمینه زبان عمومی ارشد و دکتری، کتبی با این ریزبینی نگاشته نشده است. یکی دیگر از اهدافی که در نوشتن این مجموعه کتب نصب‌العین خود قرار دادیم، این جمله معروف بود:

«بجای آنکه چندین کتاب بخوانید، یک کتاب را چندین بار مطالعه کنید».

در فصل گرامر؛ قصد داریم تا شما را با گرامر پیشرفته آشنا نماییم. نکات این فصل از صفر تا صد پوشش‌دهنده تمامی مطالب لازم برای پاسخ به سؤالات گرامر هستند. این کتاب حتی یک گام پیش‌تر برداشته و نکاتی را گوشزد شده است که با مطالعه‌شان بتوانید به کلیه سؤالات آزمون‌های زبان داخلی همچون MSRT، EPT، UTEPT، TOLIMO و … نیز پاسخ دهید. لحن کتاب را از حالت کتابی خارج نموده و با طنز درآمیخته‌ایم تا به‌هیچ‌عنوان یکنواختی و کسل‌کنندگی دستور زبان شما را خسته و دلسرد نکند. تا جایی که زبان الکن ما قادر به بیانش بوده است، از شوخی‌های کلامی در تفهیم مطالب ثقیل بهره جسته‌ایم. امید است که این موضوع کمک شایانی به امر تفهیم گرامر، یک‌بار و برای همیشه، باشد. در انتهای این مبحث، تست‌های طبقه‌بندی‌شده گرامر را از میان تألیفات متعددمان و آزمون‌های کارشناسی ارشد گلچین نموده‌ایم. این تست‌ها بی‌شک عصاره کنکور کارشناسی ارشد ۱۰ سال اخیر است و از نظر تطبیق با کنکور دکتری، بالاترین میزان شباهت را دارد. هیچ‌گونه خساستی در بیان پاسخ‌های تشریحی نداشته‌ایم و آن‌ها را بی‌پروا و خالصانه در اختیارتان قرار داده‌ایم. با تورق ساده این بخش، به درک تفاوت‌های بیشمار بیان کتاب و جامعیت آن در قیاس با تمام کتب آموزش عالی دست خواهید یافت. این فصل ماحصل بیش از سه سال تلاش در زمینه نگارش کتاب ویژه گرامر است و چکیده آن دانش را بی‌منت و بدون کم‌وکاست در اختیارتان قرار داده‌ایم.

آموزش گرامر تا پیشرفته‌ترین حد (در قالب محاوره و تـَـنـْضْ!)

بیان میزان تکرار و اهمیت هر زیر بخش برای اولین‌بار در کشور

گلچین و منتخب ۱۰۰ تست با پاسخ‌های واقعاً تشریحی

پوشش ۹۵ درصدی کنکور دکتری ۹۶

دانلود رایگان ۴۵۰ تست گرامر بر مبنای درس‌نامه کتاب

آموزش جامع گرامر با پوشش بالا در حد آزمون تافل

۸۰۰ مثال ترجمه‌شده گرامری

پشتیبانی و آموزش رایگان نکات سطح بالای گرامر در صفحه اختصاصی و کانال تلگرام

فصل واژگان؛ با هدف آشنا نمودن شما با پرتکرارترین واژگان آکادمیک نگاشته شده است. واژگانی که با وسواس خاصی از دل کتب مرجع گلچین شده‌اند. در بخش اول این فصل، شما را با ریشه، پیشوند و پسوندهای مهم زبان انگلیسی آشنا نموده‌ایم. زیرساخت توسعه واژگان در ذهن از همین موضوع نشات می‌گیرد. پس از آن سعی داشته‌ایم تا پوشش کاملی بر لغات مهم منابع مختلف داشته باشیم. لغات کتاب‌های «۵۰۴ واژه ضروری» و «لغات ضروری تافل»، بطور کامل ذکر شده‌اند و لغات مهم کتاب «۱۱۰۰واژه که باید بدانید» و کتابی که مختصرا با نام «high school» شناخته می‌شود، در بخش بعدی بیان شده‌اند. در ادامه نیز تمام واژه‌های مهم آزمون‌های تافل و جی‌آرای به همراه آزمون‌های دکتری گردآوری شده است.

انتهای مبحث با تست‌های گلچین تالیفی، و یا منتخب و دشوار کنکور کارشناسی ارشد جمع‌بندی شده است. در پاسخ آن تست‌ها تکنیک‌های پاسخ به سوالات واژگان به همراه نکات گرامری مرور شده اند.

پوشش صددرصدی کتاب ۵۰۴ Absolutely Essential Words

پوشش صددرصدی کتاب Barron’s Essential Words for the TOEFL

پوشش تمام لغات مهم دو کتاب مرجع ۱۱۰۰words you need to know و Vocabulary for the High School Student

بیان کلیه واژگان مهم دو آزمون بین‌المللی GRE و TOEFL

پوشش صددرصدی واژگان کنکور دکتری در ۷ سال اخیر به تفکیک منابع

ذکر معنی، نقش واژه و مترادف برای کلیه لغات این فصل

تست‌های منتخب و تالیفی با پاسخ‌های واقعا تشریحی

پوشش لغات مهم و پرتکرار کنکور کارشناسی ارشد و آزمون‌های مهم داخلی

در فصل درک مطلب، تکنیک‌های پاسخ به سؤالات درک مطلب بر اساس کنکورهای سال‌های گذشته با جزئیات آموزش داده شده است. انتظار می‌رود با خواندن این فصل، سرعت شما در پاسخ به سؤالات و فهم روند کلی متن، دستخوش تغییر شود. همچنین سعی شده است تا با بیان فن پاسخ به هر تست (محلی که برای پاسخ به یک تست باید سریع به دنبال آن گشت)، شما را به‌صورت عملی با فنون مربوطه آشنا نماییم.

در انتهای این فصل، تست‌های منتخب درک مطلب با پاسخ مربوطه قرار گرفته‌اند. پاسخ‌ها موجز هستند اما به دقت و سرعت شما را با انواع برخورد با سؤالات گوناگون آشنا می‌کنند. برای آنکه صرفاً با copy-paste از مراجع و ارائه پاسخنامه گزینه‌ای آن‌ها تعداد صفحات کتاب را افزایش ندهیم، مراجع و تست‌های متنوعی را بصورت رایگان برای شما در سایت قرار داده‌ایم که هم کمکی باشد به حفظ محیط‌زیست و مصرف کاغذ کم‌تر، هم دانشجوی کنکوری را غرق در اطلاعات بسیار و سؤالات بی‌پاسخ فراوان ننماییم. موجز بودن در عین حفظ جامع بودن، حرف اول را در این فصل می‌زند.

بیان کلیه تکنیک‌های پاسخ به سؤالات درک مطلب، بر اساس آخرین تغییرات کنکور دکتری

ارائه نمونه سؤال از کنکور و آزمون‌های تافل برای هر سبک سؤال

ارائه تست با پاسخ از مجموعه محبوب TOEFL Test Preparation Kit

ارائه تست‌های آزمون واقعی تافل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ با پاسخ (TOEFL Practice Online)

ارائه تست با پاسخ از کتاب جامع Peterson’s Master TOEFL Reading Skills

در فصل تست‌های تالیفی و کنکور دکتری، ضمن ارائه آزمون‌های شبیه‌سازی کنکور دکتری با پاسخ کاملاً تشریحی، به تست‌های کنکور دکتری کلیه رشته‌ها از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶ (کنکور برگزارشده در اسفند ۱۳۹۵) پاسخ کاملاً تشریحی داده شده است. پاسخ‌های این کتاب، تشریحی‌ترین و آموزشی‌ترین پاسخ‌های موجود است. برخلافِ اشکالات بیشمار علمی موجود و یا رویکرد رایج عدم ارائه پاسخ به سؤالات دشوار، در این کتاب کلیه سؤالات دارای پاسخ‌های واقعاً تشریحی هستند. در تمام تست‌های گرامر نکات آموزشی جای گرفته است؛ در تست‌های واژگان به‌جز ترجمه صحیح متن و کلیه گزینه‌ها، شاهد مترادف گزینه‌ها نیز هستیم؛ و نهایتاً برای تست‌های درک مطلب، علاوه بر ترجمه متن و رویکرد ناصحیح ترجمه صورت سؤال، آدرس دقیق گزینه صحیح در متن و طریقه پاسخ به آن تست و رد سایر گزینه‌ها نیز ذکر شده است.

کافی است پاسخ‌ها را با منابع موجود مقایسه کنید تا به تفاوت‌های مشهود در رویکرد آموزشی مؤلفین پی ببرید.

پاسخ تشریحی و آموزشی به ۱۰۰ درصد تست‌های گرامر  – برای اولین‌بار در کشور

ترجمه کلیه تست‌های گرامر به همراه رد منطقی تمام گزینه‌های نادرست (و اثبات گزینه صحیح) – برای اولین‌بار در کشور

ترجمه دقیق ۱۰۰ درصد تست‌های واژگان (با رویکرد وفادار بودن به ساختار جمله)

ذکر ترجمه تمامی گزینه‌ها و مترادف برای آن‌ها – برای اولین‌بار در کشور

ترجمه کلیه متون تخصصی و درک مطلب دکتری (با رویکرد وفادار بودن به ساختار گرامری متن)

ارائه پاسخ دقیق به تست‌های درک مطلب و رد گزینه‌های نادرست با ارجاعات درون‌متنی – برای اولین بار

قرار دادن تست‌های کنکور دکتری سال ۱۳۹۷ (کنکور آینده) به‌رایگان در صفحه پشتیبانی برای دارندگان این کتاب

دو سری تست شبیه‌سازی کنکور دکتری با پاسخ تشریحی-آموزشی با تطابق بسیار بالا با کنکور دکتری ۱۳۹۶


چگونه کتاب را مطالعه کنیم؟

پاسخ این سؤال بستگی به فاصله شما تا کنکور دکتری دارد:

* چنانچه بیش از ۴ ماه فاصله تا کنکور خود دارید، توصیه می‌شود پیش از هرچیزی از فصل گرامر، درس‌نامه را به‌دقت مطالعه کنید و پس‌ازآن از فصل واژگان مبحث ریشه، پیشوند و پسوند را بخوانید (اگر زمان بیشتری دارید، از جلد ۱ زبان عمومی زیر ذره‌بین با جزئیات بیشتری واژگان را مطالعه کنید). در ادامه سراغ بخاطر سپاری لغات بروید. شما می‌توانید به‌صورت موازی گرامر و واژگان را به اتمام رسانید. اگر سرعت شما در حفظ کردنِ لغات پایین است، از واژگانی که علامت ضربدر در کنار خود دارند عبور کنید. واژگان دارای علامت ستاره بالاترین اولویت را دارند (واژگان بدون علامت، اولویت دوم شما را تشکیل می‌دهند). پس از اتمام یادگیری واژگان، با مطالعه تست‌های تألیفی واژگان، آموخته‌هایتان را محک بزنید. در صورت تسلط نسبی بر گرامر و واژگان، نوبت به فصل درک مطلب می‌رسد. پاسخ به سؤالات درک مطلب برای دانشجویی که تسلط خوبی بر واژگان و گرامر دارد، ساده‌تر خواهد بود. چنانچه پس از اتمام این سه بخش، بیش از یک ماه از زمان شما باقی مانده است. ابتدا تست‌های شبیه‌سازی کنکور دکتری را پاسخ دهید و نهایتاً به سراغ تست‌های کنکور دکتری ۷ سال اخیر بروید. درصورتی‌که وقت کمتری در اختیار دارید، مستقیماً با تست‌های دکتری شروع کنید.

* چنانچه بین ۲ تا ۴ ماه زمان تا کنکور خود دارید، توصیه می‌شود درسنامه فصل گرامر را به‌دقت مطالعه کنید و به موازات آن از فصل واژگان مبحث ریشه، پیشوند و پسوند را بخوانید. در ادامه سراغ واژگان دارای علامت ستاره بروید. اگر زمان برایتان باقی ماند، واژگان بدون علامت آزمون‌های تافل و جی‌آرای موجود در کتاب را نیز بخوانید. تکنیک‌های پاسخ به سؤالات درک مطلب را خیلی سریع روخوانی کنید و تست‌های T*P*O را برای تثبیت مطالعه‌تان از فصل درک مطلب بزنید. در ادامه سراغ تست‌های شبیه‌سازی کنکور دکتری رفته و نهایتاً به سراغ تست‌های کنکور دکتری ۷ سال اخیر بروید. درصورتی‌که وقت کمتری در اختیار دارید، مستقیماً با تست‌های دکتری شروع کنید.

* چنانچه کمتر از ۲ ماه تا کنکور خود فاصله دارید، توصیه می‌شود از درسنامه فصل گرامر صرفاً بخش‌های پرتکرار مشخص شده در مقدمه همان فصل را مطالعه کنید و پس‌ازآن ۱۰۰ تست گرامر را برای تسلط بیشتر پاسخ دهید. از فصل واژگان مبحث ریشه، پیشوند و پسوند را بخوانید. در ادامه سراغ واژگان دارای علامت ستاره بروید که پیش از این در کنکور دکتری آمده‌اند. اگر زمان برایتان باقی ماند، واژگان بدون علامت تافل و جی‌آرای موجود در کتاب را نیز بخوانید. تکنیک‌های پاسخ به سؤالات درک مطلب را خیلی سریع روخوانی کرده، سراغ تست‌های شبیه‌سازی کنکور دکتری رفته و نهایتاً به سراغ تست‌های کنکور دکتری ۷ سال اخیر بروید. درصورتی‌که وقت کمتری در اختیار دارید، مستقیماً با تست‌های دکتری (بخصوص ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶) شروع کنید.


خرید کتاب‌ها

امکان خرید کتاب‌ها به صورت آنلاین و یا حضوری در سراسر کشور و کتابفروشی‌های معتبر فراهم است. جهت مشاهده لیست کتاب‌فروشی‌ها بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

خرید کتاب زبان عمومی زیر ذره بین

زبان عمومی زیر ذره بین را از اینجا بخرید


[one_fourth]

facebook-زبان-عمومی
[/one_fourth]
[one_fourth]
google-plus-زبان-عمومی
[/one_fourth]
[one_fourth]

[/one_fourth]
[one_fourth_last]
Instagram-General-English-زبان-عمومی
[/one_fourth_last]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برنامه آزمون های آزمایشی کنکور کارشناسی ارشد صنایع و سیستم 97

چ مه 17 , 2017