طرحهای تحقیقاتی منطقه ویژه اقتصادی پارس توسط دانشجویان دکتری انجام می گردد

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، معاون بورس وزارت علوم از امضای تفاهم نامه همکاری میان این وزارتخانه و منطقه ویژه اقتصادی پارس به منظور هدفمند شدن رساله های دکتری و حل مشکلات دستگاهها خبر داد.

حسن مسلمی نائینی با اعلام این خبر ، اضافه کرد: این تفاهم نامه میان سازمان امور دانشجویان (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس (عسلویه) در منطقه ویژه اقتصادی پارس منعقد شد.

وی با اشاره به مهم ترین مفاد تفاهم نامه مذکور اظهار داشت: به منظور هدفمند شدن رساله ها و تحقیقات دانشجویان بورسیه دوره دکتری داخل و خارج همچنین در راستای رفع نیازها و معضلات دستگاهها و مراکز اجرایی داخل کشور، این تفاهم نامه منعقد شد.

به گفته معاون بورس خارج وزارت علوم، انجام طرح‌های تحقیقاتی- کاربردی مورد نیاز منطقه در قالب رساله‌ دکتری دانشجویان بورسیه دکتری داخل و خارج، ارائه سمینارها، دوره های تخصصی و کارگاه های آموزشی کوتاه مدت، راه اندازی، تکمیل و تجهیز مراکز آموزشی و پژوهشی مورد نیاز در دانشگاههای مورد تایید سازمان امور دانشجویان، تدوین و تالیف اسناد و مدارک علمی و تبادل آنها و انجام داوری، نظارت و بررسی نتایج رساله های تحقیقاتی رساله‌های دکتری دانشجویان بورسیه داخل و خارج از کشور از مهمترین مفاد این تفاهم به شمار می آیند.

مسلمی نائینی تاکید کرد که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دانشجویان دکترای غیر بورسیه نیز می توانند در صورت تمایل در این زمینه همکاری کنند و به همین منظور نیاز است خلاصه کوتاهی از پایان نامه و رساله بهمراه سوابق علمی خود را به اداره کل بورس سازمان اموردانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال کنند.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

بررسی تغيير وزن مصاحبه دکتری براساس موقعيت دانشگاهها

ش دسامبر 8 , 2012