شرط معدل در کنکور دکتری لغو شد/ احتمال تأثیر آزمون کتبی در گزینش نهایی

معاون اجرایی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: محدودیت معدل برای ثبت نام کنندگان در دومین آزمون نیمه متمرکز دکتری تخصصی سال ۹۱ حذف شد و داوطلبان می توانند از ۲۵ دی تا ۲ بهمن در آزمون ثبت نام کنند.

سید جلال طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آزمون دکتری نیمه متمرکز ۹۱ در ۲۵ فروردین ماه برگزار می شود و ثبت نام و خرید کارت اعتباری ثبت نام صرفاً به صورت اینترنتی انجام می شود.

وی افزود: پیش از این افرادی که دارای معدل کمتر از ۱۴ در مدرک معادل بودند، نمی توانستند در آزمون دکتری نیمه متمرکز ثبت نام کنند که این محدودیت برای آزمون سال ۹۱ برداشته شد و افراد می توانند بدون محدودیت در آزمون ثبت نام کنند.

معاون اجرایی سازمان سنجش اظهار داشت: همچنین سازمان سنجش در پیشنهادی اعلام کرده است که با توجه به تخصصی شدن مواد امتحانی و ایجاد ۱۵۵۰ ماده امتحانی، نمره آزمون کتبی تا ۵۰ درصد در گزینش نهایی تاثیر داشته باشد.

وی افزود: این پیشنهاد به وزارت علوم اعلام شده است و در صورت تصمیم گیری نهایی در این زمینه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

معاون اجرایی سازمان سنجش همچنین با اشاره به تغییر مهم آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۱ نسبت به آزمون سال ۹۰ گفت: در این دوره، پس از برگزاری آزمون کتبی و اعلام کارنامه داوطلبان، افراد مجاز به انتخاب رشته می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

وی افزود: این در حالی است که در دوره گذشته داوطلبان از ابتدا امکان انتخاب ۵ رشته – محل را داشتند.

طباطبایی اظهار داشت: امسال ۲۸۰ رشته با ۱۵۰۵ مواد آزمونی در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۱ وجود دارد. ضریب آزمون زبان دو، ضریب استعداد تحصیلی یک و ضریب دروس مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد چهار خواهد بود.

معاون سازمان سنجش گفت: دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری سال ۹۱ فردا پنجشنبه ۲۲ دی در سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

استخدام مهندس صنایع- 19 دی90

پ ژانویه 12 , 2012
۱-      شرکت سوپرپایپ ایتترنشنال در راستای برنامه های توسعه ای خود از نیروهای با انگیزه و متخصص در مشاغل زیر دعوت به همکاری می نماید. کارشناس برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی: لیسانس یا فوق لیسانس مهندسی صنایع یا مدیریت job@superpipe.com ۲-      یک شرکت تولیدی مهندسی معتبر جهت تکمیل کادر […]