سازمان سنجش مطابق دستورالعمل‌ها عمل کرده و تخلفی درآزمون دکتری صورت نگرفته است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته و پاسخ‌های سازمان سنجش نسبت به اعتراض‌های داوطلبان تخلفی درآزمون دکتری صورت نگرفته است.

به گزارش ایلنا، محمدمهدی زاهدی مشکلات به وجود آمده در آزمون دکتری را ناشی از عدم اطلاع رسانی دقیق به داوطلبان دانست و گفت: یکی از ادعاهای داوطلبان این بود که سال گذشته برای کد رشته، ده برابر ظرفیت اعلام کرده بودند که امسال این کار انجام نشده است. اگر چه همین طور است اما تناقضی با آنچه در دفترچه آمده، ندارد زیرا کد رشته چند برابر ظرفیت درآن اعلام شده بود.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که داوطلبان به آن اعتراض دارند این است که چرا براساس کد رشته‌ها، نفرات را چند برابر اعلام نکرده‌اند این در حالی است که در دفترچه هیچ وقت اعلام نشده است که نفرات را چند برابر معرفی می‌کنیم.

زاهدی با بیان اینکه سازمان سنجش گفته بود که براساس ظرفیت رشته و دانشگاه چند برابر اعلام می‌کنیم که همین کار را هم کرده‌اند افزود: بنابراین این‌ها اختلاف برداشتی بوده است که داوطلبان داشته‌اند. شاید اگر اطلاع رسانی دقیق تری راجع به این مفاهیم صورت می‌گرفت و واژه‌ها به درستی و به موقع تبیین می‌شد این مشکلات به وجود نمی‌آید.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به جلسه روزگذشته کمیسیون آموزش و تحقیقات با سرپرست سازمان سنجش گفت: تمام موضوعات مورد اعتراض داوطلبان را به مسئولان سازمان سنجش مطرح کردیم و آن‌ها پاسخ‌های لازم را ارائه کردند.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد، سازمان سنجش مطابق با‌‌ همان دستورالعمل‌ها و اطلاعیه‌هایی که صادر کرده بود عمل کرده است البته ابهاماتی نیز وجود دارد که به مسئولان این سازمان گوشزد شد.

زاهدی با اشاره به اینکه در این جلسه مقرر شد که کار کار‌شناسی جدی انجام بگیرد افزود: امروز دوباره جلسه‌ای به همین منظور با مسئولان سازمان سنجش خواهیم داشت تا زوایا و ابعاد کار مجددا مورد بررسی قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه امیدواریم نتیجه نهایی درمورد مشکلات اخیر آزمون دکتری امروز اعلام شود تصریح کرد: سازمان سنجش امروز نتایج توصیه‌ها و مطالبی را که کمیسیون آموزش و تحقیقات مطرح کرده بود اعلام می‌کند.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

همایش مهندسی حرفه کیفیت

د ژوئن 25 , 2012
اطلاعیه دپارتمان موسسه آموزش عالی توسعه اقدام به برگزاری همایش رایگان “مهندسی حرفه ای کیفیت” نموده است. این همایش در روز ۲۳ تیر ماه  (ساعت ۱۰ تا ۱۴) برگزار خواهد شد. سخنران این همایش دکتر سقایی بوده و اساتید مطرحی همچون دکتر ایوزیان در این همایش حضور خواهند داشت.   جهت کسب اطلاعات بیشتر […]