ساختمان جدید دانشکده‌های صنایع دانشگاه پلی تکنیک افتتاح شد

ایسنا- ساختمان‌های جدید دانشکده‌های مهندسی صنایع و مهندسی هسته‌ای و فیزیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور رییس دانشگاه افتتاح شد.

دکترعلیرضا رهایی رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم افتتاح دو ساختمان جدید دانشکده‌های مهندسی هسته‌ای و فیزیک و صنایع دانشگاه، اظهارکرد: پروژه احداث ساختمان جدید دو دانشکده مهندسی صنایع و مهندسی هسته‌ای دانشگاه صنعتی امیرکبیر از دو سال گذشته آغاز شده و با تلاش دفتر عمرانی دانشگاه در دهه فجر امسال به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: این ساختمان در ۹ طبقه با مساحتی بالغ بر ۱۴ هزار متر مربع ساخته شده که دو دانشکده مهندسی هسته‌ای و فیزیک و مهندسی صنایع در آن قرار دارد.

رهایی با اشاره به تجهیزات مناسب این ساختمان جدید، گفت: این ساختمان بخشی از نیازهای دانشکده‌های مهندسی هسته‌ای و مهندسی صنایع را برطرف خواهد کرد.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: دانشکده صنایع این دانشگاه از نظر آموزشی و پژوهشی دارای جایگاه مطلوبی در بین دیگر دانشگاه‌های صنایع کشور دارد.

به گزارش ایسنا، دکتر رضا امراللهی، رییس دانشکده مهندسی هسته‌ای دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم با بیان اینکه در حال حاضر این دانشکده دارای ۱۳۶ دانشجوی فعال در مقطع کارشناسی ارشد است، بیان کرد: مجموع فارغ التحصیلان این دانشگاه در دو رشته فیزیک و مهندسی هسته‌ای در مقطع کارشناسی ارشد ۴۵۲ نفر بوده است.

دکتر مجید امین نیری رییس دانشکده صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم با بیان اینکه این دانشکده دارای ۶۰ دانشجوی دکتری و ۵۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد است، به سطح بالای آموزش و پژوهش در این دانشکده اشاره و تصریح کرد: بسیاری از فارغ التحصیلان دانشکده صنایع در دانشگاه‌های بزرگ تهران و شهرستانها به عنوان اعضای هیات علمی مشغول به فعالیت علمی هستند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد از ۲۵ بهمن آغاز می شود

پ فوریه 10 , 2011