جمعیت دانشجویان دکتری تا سال ۹۴ دوبرابر خواهد شد

سرپرست مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی گفت: بر اساس طرح آمایش آموزش عالی، پیش‌بینی شده است که جمعیت پذیرش دانشجوی دکتری تا پایان برنامه پنجم توسعه یعنی سال ۹۴ حداقل دو برابر افزایش یابد.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر رضا عامری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه بر اساس نقشه جامع علمی کشور تا افق ۱۴۰۴ جمعیت دانشجویان دکتری کشور نسبت به سایر دانشجویان باید به ۳٫۵ درصد افزایش یابد، افزود: در سال ۹۰ میزان جمعیت دانشجویان دکتری ۰٫۸ درصد بود که باید طی سه برنامه آن را به ۳٫۵ درصد برسانیم.وی افزود: بر اساس هدفگذاری‌های صورت گرفته تا پایان برنامه پنجم توسعه می‌توانیم جمعیت دانشجویان دکتری را به دو درصد برسانیم، البته با روندی که هم‌اکنون در حال پیش رفتن هستیم، زودتر از برنامه به این درصد دست خواهیم یافت.به گفته سرپرست مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی، میزان رشدی که در حال حاضر در مقاطع تحصیلات تکمیلی وجود دارد، سالیانه ۲۰ درصد است که البته در سال جاری این رشد کمی بیشتر بوده است.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

ثبت نام بیش از 115 هزار نفر در کنکور دکتری تا کنون / تمدید مهلت ثبت نام تا سه شنبه

د دسامبر 3 , 2012
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید ثبت‌نام کنکور دکتری ۹۲ خبر داد و اعلام کرد: ثبت‌نام این آزمون تا روز سه‌شنبه ۱۴ آذرماه تمدید شد. حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر، اضافه کرد: داطلبان شرکت در کنکور دکتری ۹۲ تا ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه ۱۴ آذرماه با […]