جزئیات ثبت نام پذیرفته‌‌شدگان‌ کنکور دکتری / انتشار کارنامه در مهرماه

پذیرفته شدگان نهایی آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۹۰ می توانند در روزهای ۲۷ و ۲۸ شهریور برای ثبت نام به دانشگاههای پذیرنده مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام سازمان‌ سنجش، فهرست‌ اسامی‌ قبول‌شدگان‌ نهایی‌ کلیه کدرشته‌های امتحانی باستثنای رشته‌های تحصیلی مدرسی معارف اسلامی بر روی سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته است.

کلیه‌ پذیرفته‌‌شدگانی‌ که‌ اسامی‌ آنها به‌ عنوان‌ پذیرفته‌‌شدگان‌ نهایی‌ هریک‌ از کد رشته‌ امتحانی‌ اعلام‌ شده می توانند در یکی‌ از روزهای یکشنبه ۲۷ شهریور یا دوشنبه ۲۸ شهریور برای ثبت‌نام‌ به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی‌ مربوطه مراجعه کنند.

زمان ثبت نام پذیرفته شدگان در ۲۷ و ۲۸ شهریور

ثبت‌نام‌ از پذیرفته‌‌شدگان‌ رشته‌های‌ مختلف‌ تحصیلی‌ در برخی‌ از دانشگاهها و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ براساس‌ اعلام دانشگاهها در برنامه زمان بندی جداگانه اعلام شده است و افرادی که در غیر از این مراکز پذیرفته شده اند می توانند در روزهای ۲۷ و ۲۸ شهریور برای ثبت نام مراجعه کنند. عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان در تاریخ‌ یا تاریخ‌های تعیین شده برای ثبت‌نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد.

در گزینش نهایی هریک از رشته‌ها، حد نصاب نمره علمی اعلام شده توسط دانشگاه‌ها ملاک عمل قرار گرفته و با توجه به قانون مربوط به سهمیه رزمندگان، ۲۰ درصد ظرفیت هر رشته با رعایت آیین‌نامه اجرایی به این سهمیه تخصیص داده شده و گزینش بر اساس آن انجام گرفته است.

انتشار کارنامه در اوایل مهرماه

برای داوطلبان واجد شرایط گزینش کارنامه‌ رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده در هریک از کدرشته‌های انتخابی و در سهمیه مربوط تنظیم و از طریق سایت اینترنتی این سازمان از اوایل مهرماه قابل دسترسی خواهد بود.

تغییر رشته در اختیار سازمان سنجش نیست

تغییر رشته، تغییر گرایش و نقل و انتقال پذیرفته‌شدگان دوره‌های دکتری تخصصی در حیطه وظایف این سازمان نبوده و درخواستهای داوطلبان در این خصوص قابل بررسی نخواهد بود.

عدم اتمام مراحل مربوط به گزینش رشته‌های مدرسی معارف اسلامی

با توجه به عدم اتمام مراحل مربوط به گزینش رشته‌های مدرسی معارف اسلامی، پذیرش دانشجو برای کدرشته‌های مربوط به این رشته امتحانی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۰ – ۱۳۹۱ صورت خواهد گرفت و نتایج نهایی این دسته از داوطلبان متعاقباً اعلام خواهد شد.

مدارک‌ لازم‌ برای‌ ثبت‌نام‌ در دوره دکتری تخصصی

پذیرفته شدگان باید مدارک مورد نیاز را همراه داشته باشند. اصل‌ مدرک‌ کارشناسی‌ و اصل مدرک کارشناسی‌ارشد مورد تایید وزارت‌ علوم‌ یا وزارت‌ بهداشت‌ و یا شورای عالی انقلاب‌ فرهنگی‌ که‌ در آن‌ معدل‌ دوره‌ کارشناسی‌ (لیسانس‌) قید شده‌ باشد و یک‌برگ‌ فتوکپی‌ آن‌.

پذیرفته‌شدگانی‌ که‌ به‌ دلایلی‌ قادر به‌ ارائه‌ اصل‌ مدرک‌ کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) نیستند، لازم‌ است‌ اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل اخذ کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) را ارائه‌ کنند.

پذیرفته‌شدگانی‌ که‌ تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۹۰ فارغ التحصیل می‌شوند، لازم است معدل کل واحدهای گذرانده آنان براساس صفر تا ۲۰ تا تاریخ ۳۱ شهریور ۸۹ توسط موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی دوره کارشناسی در فرم مخصوص درج و پس از تایید مسئول ذیربط به هنگام ثبت‌نام ارائه شود.

اصل‌ شناسنامه‌ و کارت ملی و دو سری‌ فتوکپی‌ از تمام‌ صفحات‌ آنها، شش‌ قطعه‌ عکس‌ تمام‌ رخ‌ ۴×۳ تهیه‌ شده‌ در سال‌ جاری‌ و ارائه مدرکی که‌ وضعیت‌ نظام‌ وظیفه‌ را نشان دهد از دیگر مدارک مورد نیاز ثبت نام است.

حکم‌ مرخصی‌ سالانه‌ یا موافقت‌ کتبی‌ و بدون‌ قید و شرط سازمان‌ متبوع‌ برای‌ کارمندان‌ دولت و معرفی‌نامه‌های مربوطه لازم است حداکثر تا قبل‌ از انتخاب‌ واحد برای‌ نیمسال‌ دوم‌ سال‌ تحصیلی ۹۱ – ۹۰ توسط پذیرفته‌شدگان‌ از محل مربوط اخذ و به‌ موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل‌ قبولی‌ تحویل شود، ‌در غیر این‌ صورت‌ از ثبت‌نام آنان برای نیمسال‌ دوم‌ سال‌ تحصیلی‌ جاری‌ ممانعت‌ به‌ عمل‌ خواهد آمد و قبولی‌ آنان «کان‌ لم‌ یکن» تلقی‌ می شود.

براساس‌ هماهنگی‌های‌ انجام‌ شده، گواهی‌‌های‌ مربوط توسط ارگانهای‌ ذیربط بطور یکجا به‌ موسسه‌ آموزش عالی‌ محل قبولی‌ پذیرفته‌‌شدگان‌ ارسال‌ خواهد شد. برای اطلاع از گواهی های مربوطه پذیرفته شدگان به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

ارائه معرفی‌نامه رسمی مبنی بر واجد شرایط بودن برای استفاده از امتیاز ویژه مربیان رسمی قطعی و رسمی آزمایشی وزارت علوم. این سهمیه شامل مربیان رسمی قطعی و رسمی آزمایشی شاغل در “وزارت علوم، تحقیقات و فناوری”، “وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی”، “موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی”، “دانشگاه پیام‌نور”، “دانشگاه جامع علمی – کاربردی” و دستگاه‌های اجرایی منظور می شود.

تعیین تکلیف مربیان پیمانی در نتایج کنکور دکتری

بنابر دستورالعمل اعلام شده از سوی معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مربیان پیمانی دانشگاه‌ها، کلیه مراکز آموزشی پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی مشمول استفاده از سهمیه مربیان نیستند.

آن دسته از پذیرفته‌شدگانی که دارای مدرک معتبر زبان ملی و یا بین‌المللی بوده و با تأثیر مثبت نمره درس زبان ملی و یا بین‌المللی (زبان ملی TOLIMO & MCHE & MSRT و یا بین‌المللیTIEFL PBT & TIEFL IBT IELTS &) پذیرفته‌شده‌اند باید اصل کارنامه نتیجه آزمون زبان مورد نظر را در زمان ثبت‌نام ارائه کنند. مدت اعتبار کلیه آزمونهای زبان ملی و یا بین‌المللی دو سال بوده که باید در زمان ثبت‌نام آزمون (از تاریخ ۳/۱۱/۱۳۸۹ تا تاریخ ۴/۱۲/۱۳۸۹) دارای اعتبار بوده و مدت دو سال اعتبار آن به پایان نرسیده باشد.

جلوگیری از ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری تخصصی دارای مغایرت معدل

حضور شخص پذیرفته شده جهت ثبت‌نام الزامی است و ثبت‌نام منحصراً در تاریخهای اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک کامل صورت می‌پذیرد.

معدل‌ مدرک کارشناسی (لیسانس)‌ و کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس)‌ پذیرفته‌شده‌ باید با معدل‌هایی‌ که‌ قبلاً در زمان ثبت‌نام و یا شرکت در آزمون به‌ سازمان‌ اعلام‌ کرده‌، یکسان‌ باشند. در غیر این صورت ضمن «کان‌لم‌ یکن» تلقی شدن قبولی، از ثبت‌نام آن دسته از داوطلبانی که دارای مغایرت معدل باشند (معدل مندرج در مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی‌ارشد آنان کمتر از معدل اعلام شده به این سازمان باشد) جداً خودداری خواهد شد.

در دستورالعمل ثبت‌نامی ارسالی به کلیه دانشگاهها و موسسات پذیرنده دانشجو در آزمون ورودی‌ دوره دکتری تخصصی سال ۹۰ ابلاغ شده است تا از ثبت‌نام پذیرفته‌شدگانی که دارای مغایرت معدل (معدل مندرج در مدرک یا مدارک تحصیلی آنان کمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ثبت‌نامی از طرف داوطلبان به این سازمان باشد) هستند، جداً ممانعت به عمل آورند، به این‌دسته از پذیرفته‌شدگان توصیه می شود به محل قبولی خود مراجعه نکنند و درصورت لزوم از طریق سایت سازمان در بخش پاسخگویی اینترنتی اقدام کنند. به مراجعات حضوری و هر نوع مکاتبه‌ای غیر از سایت این سازمان پاسخ داده نخواهد شد.

از پذیرفته‌شدگانی که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۰ فارغ‌التحصیل‌ نشوند، ثبت‌نام‌ به‌ عمل‌ نخواهد آمد و ضمن‌ “کان‌ لم‌ یکن” تلقی‌ شدن‌ قبولی‌ آنان‌طبق‌ مقررات‌ با آنان‌ رفتار خواهد شد.

ایوزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

اطلاعیه دپارتمان در مورد شروع کلاس ها

پ سپتامبر 15 , 2011
لینک اطلاعیه